Jaka jest kondycja finansowa Lecha Poznań?


Na co warto zwrócić uwagę? – Wydaliśmy w tym czasie rekordowe pieniądze na transfery i utrzymanie kadry pierwszego zespołu. Systematycznie rosną też koszty utrzymania sztabu trenerskiego. Nie byłoby to możliwe bez solidnych podstaw finansowych – opowiada Klimczak, który podkreśla, że sporym wyzwaniem, przed którym stoi Lecha, są inwestycje. – Sztuczne boisko dla Akademii, hala pneumatyczna czy przejęcie na własność infrastruktury we Wronkach i Popowie to te, które udało się już zrealizować – wylicza. – Ale przed nami jest budowa nowoczesnego centrum badawczo-rozwojowego. Planowana wartość inwestycji to prawie 40 milionów złotych. Wierzymy jednak, że dzięki wspólnej pracy uda się tą i inne inwestycje zrealizować. Żeby te fundamenty, na których opiera się Lech, były jeszcze bardziej stabilne – opowiada prezes zarządu KKS Lech.

– Mam nadzieję, że raport będzie ciekawą lekturą dla kibiców i utwierdzi w przekonaniu, że ważna część życia, jaką jest Lech, znajduje się w dobrych rękach i nie grozi mu bolesny los, jaki był udziałem innych, zasłużonych polskich klubów. Jest to przesłanie szczególnie aktualne w obliczu ostatnich doświadczeń naszych konkurentów – podsumowuje dyrektor Kacprzycki.

Audyt finansowy dotyczący lat 2015-2018 jest możliwy do pobrania pod tym linkiem: https://www.lechpoznan.pl/files/upload/files/Lech_Poznan_Audyt-2019.pdf

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz