Jak zorganizować piknik?


Sezon piknikowy trwa w najlepsze. Słońce i sprzyjające temperatury zachęcają do spędzania wolnych chwil na świeżym powietrzu i relaksu w gronie najbliższych osób. Mimo że nie istnieje jedna recepta na udane spotkanie na trawie, warto pamiętać o kilku najważniejszych elementach, które sprawią, że piknik przebiegnie w miłej atmosferze.

Group of happy friends eating and drinking at picnic dinner on nature – Young people having fun at pic-nic bbq sitting on grass – Main focus on right top woman – Youth, food and friendship concept

  1. Wybierz lokalizację

Wybór dobrego miejsca na piknik to połowa sukcesu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zatem przeanalizować różne opcje i postawić na tę najlepszą. Alternatywą na spotkanie mogą być np. pola i łąki na terenach podmiejskich. W takich miejscach można się wyciszyć i zrelaksować, a przy okazji nacieszyć obecnością przyjaciół. Świetną opcją będą także zielone strefy miejskie – w Poznaniu sporą popularnością cieszy się chociażby obszar nadwarciański, park nieopodal Teatru Wielkiego, Park Cytadela czy plaża nad jeziorem Rusałka.

  1. Zadbaj o jedzenie i przekąski

Piknik to nie tylko czas spędzony ze znajomymi, ale również okazja do przygotowania pysznego jedzenia. Co powinno znaleźć się w menu? Z pewnością nie może zabraknąć miejsca na:

– Przystawki – na tego typu plenerowych spotkaniach najlepiej sprawdzają się kolorowe kanapki (można przyrządzić je na bazie pełnoziarnistych bagietek z serem pleśniowym i rukolą), roladki z placków tortilla (np. z puszystym serkiem i posiekanym łososiem), warzywa pokrojone w słupki czy wytrawne babeczki z czerwoną fasolą i kukurydzą.

Sałatki – nie potrzeba wiele, aby kompozycja zachwycała smakiem. Wystarczy porwać ulubioną sałatę na mniejsze kawałki, dodać do niej grillowaną pierś z kurczaka i suszone pomidory, a całość polać domowym dressingiem.

Deser – słodkości na powietrzu smakują wybornie! W roli słodkiej przekąski najlepiej sprawdzą się po prostu świeże owoce z jogurtem naturalnym albo popularne ciasto typu brownie.
Napoje – w upalne dni pragnienie ugasi woda z dodatkiem cytryny, mięty i ogórka, ale można również przygotować orzeźwiający koktajl na bazie melonów i arbuza. Wystarczy połączyć te owoce, dodać do nich szklankę rozdrobnionego lodu i szklankę wody, a następnie wszystko zblendować.

Dobrą opcją dla zabieganych, którzy nie mają czasu na samodzielne przygotowywanie piknikowego posiłku, jest zamówienie cateringu online (np. tutaj https://sklep.estella.pl/kontakt). Takie rozwiązanie to nie tylko oszczędność czasu, ale również gwarancja świeżych składników i smacznych potraw.

  1. Nie zapomnij o niezbędnych akcesoriach

Spotkanie na trawie nie będzie mogło odbyć się bez kilku najważniejszych akcesoriów. Nie może zabraknąć na nim przede wszystkim koca – dobrze, jeśli będzie on wystarczająco duży, aby zmieścili się na nim wszyscy zaproszeni na piknik. O wiele lepiej sprawdzi się jednak dwustronna mata piknikowa, którą czyści się dużo łatwiej niż klasyczny pled. Przydatnym gadżetem jest także pojemny kosz (np. wiklinowy), w którym zmieści się zarówno jedzenie, jak i napoje. Nie należy zapominać o zastawie. Tradycyjne sztućce i domowe talerze mogą jednak okazać się za ciężkie, dlatego warto postawić na alternatywę w postaci ekologicznych akcesoriów bambusowych.

Dodaj komentarz