Jak będą wyglądać „Wolne Tory”?


W pobliżu znajdował się będzie rozległy park – ma on przebiegać ze wschodu na zachód, na kładce ponad torami kolejowymi. Zapewni tym samym wygodne i atrakcyjne połączenie dwóch odseparowanych od siebie obecnie dzielnic: Wildy i Łazarza. Jednocześnie stanowić on będzie główny teren zieleni, rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców i pracowników dzielnicy. Pod łącznikiem będzie można zlokalizować np. parkingi.

Od południa park graniczył będzie z kolejnym placem miejskim z fontanną i miejscem na koncerty. Nieco dalej projektanci proponują nową zabudowę mieszkaniową ze szkołą i przedszkolem. Nowe życie zyska charakterystyczna hala dawnych ZNTK. W jej pobliżu urządzono kameralny park dla mieszkańców oraz nowy kościół. Od południa dzielnice zamykać będzie trójkątny plac przy wieży ciśnień, do którego przylegają monumentalne ceglane zabudowania dawnego młynu Hermanka.

– Nastawialiśmy się na to, że w tak ważnym miejscu musimy nie tylko zapewnić jakość życia mieszkańców na wysokim poziomie, ale by zachęcało również zachęcić przedsiębiorców i innych mieszkańców miasta do korzystania z tej przestrzeni – podkreślała Katarzyna Derda, kierownik zespołu projektowego. – Zaprojektowaliśmy więc kilka sprzężonych ze sobą placów, przestrzeni otwartych, publicznych oraz terenów zieleni.

Przybyli na spotkanie poznaniacy mieli dużo pytań i pomysłów. Pytali m.in. układ komunikacyjny nowej dzielnicy i jej zagospodarowanie.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz