Jagiellonia – Lech 2:2. Kolejorz przywozi punkt z trudnego terenu

Lech Poznań zremisował z Jagiellonią Białystok 2:2 (2:1). Gole dla Jagi zdobyli: Przemysław Frankowski i Karol Świderski, natomiast dla Kolejorza Thomas Rogne i Marcin Wasielewski. Nowy obiekt przy ulicy Słonecznej zostaje nadal niezdobyty przez poznańskiego Lecha. Dzięki remisowi poznaniacy zadomowili się na ósmej pozycji, a do obecnego lidera (Lechii Gdańsk) tracą aż 10 punktów.

Od początku spotkania obie ekipy miały problemy z utrzymaniem się przy piłce, mecz toczył się w powolnym tempie. Lechici, czekając na okazje z kontrataku, pozwolili atakować gospodarzom. Na początku Burić obronił mocny strzał Świderskiego, po chwili Poletanović spróbował dobić, lecz pomylił się minimalnie. W kolejnych minutach Kolejorz wypracował sobie posiadanie piłki, lecz to nie przyniosło efektu. W 21 minucie Jaga wyszła na prowadzenie. Z dwójkowej akcji pomiędzy Novikovasem a Romanczukiem w polu karnym Lecha narobiło się ogromne zamieszanie, futbolówka trafiła do Frankowskiego, który technicznym uderzeniem pokonał golkipera „niebiesko-białych”.