Inwestycje dostępne dla wszystkich


Podjazdy i windy, maty ostrzegawcze przy przejściach dla pieszych, treści w alfabecie Braille’a – to standardowe elementy powstającej infrastruktury. W Poznaniu stosowane są także nowoczesne rozwiązania, jak Totupointy i Beacony. Nowe inwestycje uwzględniają potrzeby osób z niepełnosprawnościami, by każdy mógł komfortowo korzystać z miejskiej przestrzeni.


– Stary Rynek w końcu jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Nowa i równa kostka sprawiła, że bez problemu można tam wjechać na wózku czy wejść o kulach. Ale zadbaliśmy również o osoby z dysfunkcjami wzroku, montując w kluczowych miejscach specjalistyczne urządzenia ułatwiające nawigację i poruszanie się. Dbamy o to, by przestrzeń publiczna była dostępna dla wszystkich. Takie rozwiązania to już standard przy miejskich inwestycjach.

Stary Rynek z nowoczesną technologią

Zamontowane na Starym Rynku urządzenia to Beacony. Po zbliżeniu się do danego nadajnika, aplikacja odbiera konkretny komunikat, np. „Wejście do Ratusza”, „Wyjście na ulicę Woźną”, „Pasaż Kultury. Wejście w ulicę Jana Baptysty Quadro od strony południowej”, „Wejście do toalety”. Przy informacji turystycznej pojawiła się także plansza tyflograficzna. Oznaczone są na niej najważniejsze punkty na Starym Rynku z podpisami w alfabecie Braille’a.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz