Innowacje w szpitalu im. J. Strusia


Kardiolodzy ze szpitala im. J. Strusia jako pierwsi w Polsce wszczepili pacjentce najnowszy model stymulatora bezelektrodowego. To jednak nie jedyna innowacja w miejskiej placówce, która poprawi życie pacjentów z wadami serca. Po raz pierwszy w Poznaniu zastosowano tam nowoczesną metodę leczenia migotania przedsionków.

Kardiolodzy ze szpitala im. J. Strusia jako pierwsi w Polsce wszczepili pacjentce najnowszy model stymulatora bezelektrodowego

Oddział Kardiologii Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia ma się czym pochwalić – 10 czerwca po raz pierwszy w Polsce wszczepili pacjentce najnowszy model Micry Av 2.0 – czyli bezelektrodowego stymulatora serca.

To niewielkie urządzenie, którego zadaniem jest stymulowanie tego najważniejszego w ludzkim ciele mięśnia, gdy bije zbyt wolno lub nierytmicznie. Stymulator bezelektrodowy jest prawie dziesięć razy mniejszy od tradycyjnego, jego największą zaletą jest brak elektrod – to właśnie z nimi związanych jest najwięcej powikłań, które mogą pojawić się po wszczepieniu urządzenia. Kardiolodzy ze szpitala im. J. Strusia przeprowadzali już podobne zabiegi (więcej na ten temat można przeczytać na poznan.pl), ale ten konkretny rozrusznik (model Micry Av 2.0) wszczepili jako pierwsi w Polsce. Zabieg przeprowadzili dr Michał Guliński z Oddziału Kardiologii wraz z prof. Przemysławem Mitkowskim z Kliniki Kardiologii Szpitala Klinicznego UM.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz