W ubiegłym roku ponad 70 proc. polskich firm padło ofiarą cyberataków. W obliczu rosnącej skali zagrożeń kwestia cyberbezpieczeństwa wydaje się być kluczowa. Jakie są obecnie najważniejsze kierunki rozwoju w tej dziedzinie i czy systemy bezpieczeństwa narodowego nadążają za postępem w obszarze sztucznej inteligencji? Tematy te zostaną omówione m.in. przez Steve’a Pursera, dyrektora ds. technologii w unijnej agencji ds. cyberbezpieczeństwa (ENISA), gen. dyw. Karola Molendę, dowódcę Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni oraz Manfreda Boudreaux-Dehmera, pierwszego Chief Information Officera NATO.
Czy Azja stanie się kluczowym regionem XXI wieku? Wzrost znaczenia tego obszaru w gospodarce i polityce globalnej skłania do refleksji nad jego przyszłą rolą. W trakcie Impact’25 tematy te zostaną omówione przez prof. Tomohiko Taniguchiego z Uniwersytetu Tsukuba, Marka Leonarda z European Council on Foreign Relations, Martina Wolfa oraz Kathrin Hille, korespondentkę „Financial Times” ds. Chin i Azji Wschodniej.
W tegorocznej edycji Impact po raz pierwszy w historii wydarzenia krajem partnerskim została Szwajcaria. Wśród zaproszonych gości znaleźli się innowatorzy, naukowcy i przedstawiciele helweckiego biznesu. Jednym z nich jest André Hoffmann, wiceprezes firmy Roche Holding, wnuk jej założyciela Fritza Hoffmanna-La Roche’a, który w 1896 roku stworzył jedną z największych firm farmaceutycznych na świecie.
Podczas wydarzenia wystąpi również Ashlee Vance, autor biografii Elona Muska i dziennikarz, który od lat śledzi rozwój Doliny Krzemowej. Obecnie pracuje nad książką poświęconą temu regionowi, a podczas Impact’25 podzieli się swoimi obserwacjami na temat przyszłości światowego centrum innowacji technologicznych.