Co przygotowano?
Obchody 11 listopada rozpoczną się o godzinie 11:00. W programie imprezy znajdują się liczne atrakcje dla całej rodziny: animacje i warsztaty, pokazy ujeżdżeniowe Hobby Horse czy potańcówka z wodzirejem i folkowymi rytmami w tle. Dla publiczności zagrają m.in.: zespoły Julia i ja oraz Swingin Affair. Strefę organizacji pozarządowych, działających na rzecz drugiego człowieka, wypełnią warsztaty, animacje i prezentacje o codziennej działalności NGO-sów.
Przez cały dzień aż do późnego wieczora będzie działał kiermasz, kuszący swoimi smakami i wyrobami rzemieślniczymi. Animacje będą dostępne przez cały dzień. Wieczorem na dużej scenie na placu Adama Mickiewicza, wybrzmią dźwięki Zespołu Na Górze oraz Voo Voo.
CK Zamek przygotowało też Dzień Kina Polskiego. Podczas niego odbywać się będą pokazy polskich filmów, w tym dwie przedpremiery – „Minghun” (reż. Jan P. Matuszyński) oraz „Dziewczyna z igłą” (reż. Magnus von Horn).
Rogale świętomarcińskie w miastach całej Polski
We wtorek, 5 listopada, rogale świętomarcińskie dotarły do Wrocławia. Pasażerowie tramwaju nr 23 otrzymali słodki upominek i pocztówkę stanowiące zaproszenie, by przyjechać do Poznania na Imieniny ul. Św. Marcin.
„W atmosferze radości chcemy pielęgnować lokalne tradycje oraz włączać się w ogólnopolskie przeżywanie Święta Niepodległości. Mamy nadzieję, że Imieniny ulicy Święty Marcin 2024 będą tym spotkaniem, otwierających nas na innych. W programie zaplanowaliśmy korowód prowadzony przez postać świętego Marcina, kiermasz, wieczorne koncerty i pokazy dla całych rodzin” – napisano w treści pocztówki.
Tramwaj z ozdobami w kształcie rogali świętomarcińskich jeździł już po Bydgoszczy i Gorzowie Wielkopolskim. Specjalna bimba pojawi się też w Warszawie.