Imieniny Ulicy Święty Marcin. Co w programie?


Co przygotowano?

Obchody 11 listopada rozpoczną się o godzinie 11:00. W programie imprezy znajdują się liczne atrakcje dla całej rodziny: warsztaty plastyczne i artystyczne, pokazy akrobatyczne Teatru z Głową w Chmurach czy breakdance’u. Dla publiczności zagrają: zespół Siły Specjalne i Pan Kataryniarz. Strefę organizacji pozarządowych, działających na rzecz drugiego człowieka, wypełnią warsztaty, animacje i prezentacje o codziennej działalności NGOsów. Przez cały dzień aż do późnego wieczora będzie działał kiermasz, kuszący swoimi smakami i wyrobami rzemieślniczymi. Gospodarze i gospodynie lokali gastronomicznych mieszczących się przy ulicy Św. Marcin zaproszą na imieninowe menu i specjalną grę miejską. Animacje będą dostępne przez cały dzień. Wieczorem na dużej scenie na placu Adama Mickiewicza, wybrzmią dźwięki czeskiego zespołu Užjsme doma i dobrze znana kilku pokoleniom Polaków i Polek, Majka Jeżowska, autorka niezapomnianych piosenek, które wszyscy potrafią zanucić.

Korowód

Powrót tradycyjnego korowodu po kilkuletniej przerwie dostarczy wielu wrażeń. Barwna parada wyruszy od ulicy Piekary i dotrze do ulicy Wieniawskiego. Weźmie w niej udział 300 osób, na czele ze Świętym Marcinem w stroju rzymskiego legionisty. Nie zabraknie widowiskowych obiektów plastycznych stworzonych przez Teatr Asocjacja 2006 i artystów cyrkowych z Teatru w Głową w Chmurach. Po raz pierwszy w korowodzie wezmą udział aktorzy i aktorki z niepełnosprawnościami, z „Teatru powszechnego” działającego w Centrum Kultury Zamek.

Nowością są także dwa nowe elementy korowodu, które zostały wyłonione w konkursie: „Czyń dobro – Save Planet” autorstwa performerek Ewy Bone i Ewy Kozubal oraz „Rzeka (Warta) Dobra”, którego autorkami są Iwona Kazia Kaliptan-Młodkowska i Agnieszka Radniecka, ze Szkoły Podstawowej nr 93. W korowodzie przejdą także uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej nr 53, przebrani w barwne stroje, przywołają patrona swojej placówki – Pawła Edmunda Strzeleckiego, pojawi się postać Bamberki, gracze futbolu amerykańskiego z „Armii Poznań”, Stajnia Lajkonik oraz jeźdźcy w strojach 15. Pułku Ułanów Poznańskich. O muzyczną oprawę parady zadbają Drumersi pod kierunkiem Mieszka Łowżyła, Fanfara Awantura, Gladiatorzy ze Śródki oraz Poznań Brass Band.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz