Hubert Hurkacz zagra o finał Poznań Open 2018

Zaledwie 74 minuty potrzebował Hubert Hurkacz, aby pokonać Aleksieja Watutina 6:3, 6:2 i cieszyć się z awansu do półfinału tenisowego challengera ATP Poznań Open 2018. Rywalem naszego reprezentanta w spotkaniu o finał będzie Włoch Alessandro Giannessi. Patronem medialnym turnieju jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Rosjanin Aleksiej Watutin przed spotkaniem z Hubertem Hurkaczem miał serię siedmiu kolejnych zwycięskich pojedynków w singlu na kortach Parku Tenisowego Olimpia. Passę przerwał dopiero Hurkacz, który jest pierwszym od 2012 roku Polakiem, który będzie rywalizować w półfinale poznańskiego challengera ATP. Poprzednio ta sztuka udała się Jerzemu Janowiczowi, który sześć lat temu sięgnął po triumf w całej imprezie. Czy teraz będzie powtórka?

– To był bardzo ciężki mecz, ponieważ musiałem cały czas zachować koncentrację. Nie grałem z tyłu kortu tak, jakbym sobie to wymarzył, ale świetnie serwowałem. Dzięki temu zwyciężyłem – mówił po spotkaniu Hurkacz.

W sobotnim półfinale (początek około godziny 14) rywalem 21-letniego polskiego tenisisty będzie Włoch Alessandro Giannessi, który w piątek ograł w ćwierćfinale Węgra Attilę Balazsa 6:4, 7:5. W drugiej parze zmierzą się rozstawiony z numerem jeden Japończyk Taro Daniel oraz Francuz Quentin Halys. Oni zmierzą się w Parku Tenisowym Olimpia w sobotę w południe.