Hiszpanie przeszli do historii

Hiszpania została piłkarskim mistrzem Europy! Po wspaniałym meczu pokonała Włochów 4:0 na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. Pierwszy raz w historii mistrze Europy obronili tytuł. Hiszpania zwyciężyła po golach Davida Silvy w 14 minucie i Jordi Alby w 41 minucie. W drugiej połowie dzieła zniszczenia Włochów dokonał Fernando Torres strzelając gola w 84 minucie oraz Juan Mata w 88 minucie. Obaj weszli na zmiany. Dramatu Włochów dopełnił fak, ze kończyli mecz w „dziesiątkę” Boisko opuścić musiał kontuzjowany Thiago Motta, a ponieważ Włosi wykorzystali wcześniej limit zmian, to mecz musieli kończyć w osłabieniu.

Mecz był piękny, emocji wiele, dramatycznych sytuacji całe mnóstwo tyko dlaczego komentował Dariusz Szpakowski. Jego nieudolne wcielanie się w hiszpańskiego komentatora po strzelonych golach i te do znudzenia powtarzane La Roja mogło zirytować nawet najbardziej cierpliwego słuchacza. Tak bardzo komentator zidentyfikował się z Hiszpanią, że przez cały mecz nie użył określenia Hiszpanie tylko La Roja!