Historia poznańskiej komunikacji miejskiej – na siedzeniach


Nowe tkaniny obiciowe zastosowane w tramwaju to dalszy ciąg testów, o których MPK informowało na początku lipca: w autobusie o numerze bocznym 1001 zamontowano wówczas siedzenia ze sztucznej skóry oraz tkanin runowych firmy Lantal. Teraz – w tramwaju o nr. 628 – sprawdzane są rozwiązania zaproponowane przez firmę Camira, która jest dostawcą kompletnych tekstylnych rozwiązań do wnętrz pojazdów, oferującym tkaniny runowe oraz skóry sztuczne i naturalne oraz firmę MK Seats, świadczącą usługi projektowania, produkcji, montażu i serwisu foteli nie tylko dla pasażerów, ale także prowadzących pojazdy.

– Nasze fotele mają szerokie zastosowanie, tworzymy bowiem wysokiej jakości siedzenia, które są bezpieczne i dostosowane do norm europejskich – mówi Mariusz Kania, dyrektor zarządzający MK Seats. – Dzięki wykorzystaniu pianki, siedziska w tramwaju nr 628 będą bardziej miękkie niż obecnie stosowane w tramwajach MPK Poznań. Prezentując swój produkt dajemy jednocześnie możliwość przetestowania go w praktyce: pasażerom – podczas podróży, a pracownikom przewoźnika – w trakcie codziennej obsługi pojazdu.

– Przed podjęciem ewentualnej decyzji o zmianie wymogów związanych z siedzeniami do nowo kupowanych pojazdów, chcemy sprawdzić, jakie materiały są dostępne na rynku i jak sprawują się podczas codziennej eksploatacji – dodaje Krzysztof Dostatni. – Musimy wiedzieć, czy łatwo je utrzymać w czystości, czy są odporne na zabrudzenia, czy są wytrzymałe, odporne na ścieranie, blaknięcie i wybarwianie. Na te elementy będziemy zwracać uwagę.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz