Historia pewnej utraconej godziny


6 i 7 października na dworcu Poznań Wschód odbywają się spektakle zrealizowane w 10 towarowych wagonach. Pociąg nazywa się Cosmic Underground a jego trasa prowadzi z Estonii do Portugalii.

Cosmic Underground jest multidyscyplinarnym pociągiem łączącym wschód i zachód Europy. Spektakl, który odbywa się w dziesięciu towarowych wagonach to historia o wymiarach czasu opowiedziana przez instalacje audiowizualne, teatralne, performance i muzyczne happeningi.

Z Polski wystąpią m. in. : SOFA, L.U.C, Stefan Kornacki, Mariusz Lubomski, Tomasz Cebo, artyści tworzący Instytut B61 oraz aktorzy: Radosław Smużny, Krystian Wieczyński, Łukasz Ignasiński i Maciej Cegłowski.

Bilety na spektakl są darmowe, trzeba jedynie dobrowolnie oddać godzinę swojego czasu na rzecz” Żywego Laboratorium Czasu Cosmic Underground”.

Historia pewnej utraconej godziny.

Każdego roku podczas zmiany czasu, tracimy jedną godzinę. Nikt nie wie, co się z nią dzieje, zanim do nas powróci.

Grupa naukowców Instytutu B61 (zainspirowanych przez Alberta Einsteina i jego teorię względności) rozpoczęła badania nad utratą i zmianą czasu na Ziemi. Istotą projektu było złapać nieuchwytne – jedną godzinę utraconą przez zmianę czasu. Po wielu latach badań osiągnęli swój cel. Wyniki wielu prób były niesamowite, nieoczekiwane, a także dość oczywiste… Jedna godzina zawiera smaki, zapachy, uczucia, emocje, dźwięki, kształty i ruch.

Naukowcy nie zakończyli swoich badań na tej jednej szczególnej godzinie. Pragnęli poznać i zbadać więcej, i więcej, i więcej. Cosmic Underground został zaprojektowany jako żywe laboratorium czasu, aby podróżować poza wszelkimi granicami.

Fot. Paulina V. Pimentel

Dodaj komentarz