Grunwald Poznań pokonał mistrza Rosji (ZDJĘCIA)

Drugą połowę hokeiści Dinama rozpoczęli od wysokiego pressingu i prób kontrataków. Już w pierwszej minucie arbiter podyktował rzut karny, który wykorzystał Aleksander Skiperskiy. Przewaga Grunwaldu zmalała do dwóch bramek. Trwała zacięta walka. Na minutę przed końcem trzeciej kwarty Rosjanie zmniejszyli straty do jednego trafienia. Z krótkiego rogu trafił Artem Nadyrshin.

Ostatnia część spotkania to prawdziwa wojna nerwów. Zaczęło się od niewykorzystanego krótkiego rogu przez Tomasza Dutkiewicza. Kolejny stały fragment gry też nie przyniósł zmiany wyniku, niecelnie strzelał Michał Kasprzyk. Po chwili przed szansą na wyrównanie stanęli hokeiści Dinama, ale oni też nie trafili z rogu, co wykorzystał Mateusz Hulbój, trafiając na 5:3 po szybkim kontrataku. Na tym emocje jednak się nie skończyły. Rosjanie strzelili na 4:5, a do końca spotkania zostały tylko 3 minuty. Poznaniacy nie dali sobie już wyrwać wygranej i zwyciężyli 5:4.