Grunwald Poznań czwartą drużyną w Europie (ZDJĘCIA)

W drugiej, jako pierwsi zagrożenie pod bramką stworzyli gospodarze, ale strzał Mateusza Hulbója był minimalnie niecelny. Trwała zacięta walka. W ostatniej minucie Grunwald grał w osłabieniu, bo zieloną kartką został ukarany Adrian Krokosz. Wynik jednak nie uległ zmianie, do przerwy był remis 1:1.

Trzy minuty po rozpoczęciu trzeciej kwarty zespół z Mińska objął prowadzenie. Kolejną szybką kontrę wykorzystał Yauheni Mikheichyk i goście objęli prowadzenie 2:1. I wciąż atakowali. W 29. minucie żółtą kartką ukarany został Piotr Kozłowski, a po chwili Grunwald miał krótki róg. Nie wykorzystał okazji, podobnie jak rzutu karnego chwilę później. Nie trafił Michał Kasprzyk i przed ostatnią kwartą wciąż 2:1 prowadzili goście.