Goślinianki przegrały z Jokerem Mekro Świecie

Pierwszoligowe siatkarki KS Murowana Goślina w meczu 11. kolejki przegrały przed własną publiczności 0:3 z zespołem MUKS Joker Mekro Świecie. Podopieczne Piotra Sobolewskiego po tym spotkaniu nadal zajmują ostatnie miejsce w tabeli, a w następnej kolejce zmierzą się na wyjeździe z PSPS Chemik Police.

Murowana Goślina
Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki i dość szybko stan pierwszego seta wynosił 8:8. Jednak od tego momentu gra goślinianek zaczęła się psuć i zawodniczki ze Świecia zaczęły zdobywać punkty częściej niż nasze zawodniczki i pomimo dwóch przerw na żądanie trenera Piotra Sobolewskiego ich gra nie uległa zmianie. Ostatecznie Joker pewnie wygrała tego seta 25:15.

Następny set to kontynuacja dobrej gry przejezdnych, które nękały KS Murowana Goślina sprytnymi kiwkami. Sobolewski zareagował i przy stanie 14:18 w miejsce Katarzyny Siwek na boisku pojawiła się Dominika Żółtańska. Jednak dobra końcówka seta i odrobienie kilku punktów sprawiły, że trener gospodyń zaczął bać się o losy tego seta prosząc o przerwę przy stanie 19:21. W konsekwencji goślinianki zakończyły drugiego seta z 20 punktowym dorobkiem.

Początek trzeciego seta w wykonaniu miejscowych był fatalny, a Joker Mekro Świecie wyszedł na prowadzenie 10:3. Chwilę później było już, 16:10 i ostatecznie wygrał 25:10. Trener Piotr Sobolewski reagował w tym secie zmianami zdejmując Żanetę Baran i Justynę Zemlik. Jednak zawodniczki nie mogły poradzić sobie z atakami Patrycji Flakus. Po spotkaniu wręczono nagrodę MVP, którą zasłużenie otrzymała Flakus.

KS Murowana Goślina – MUKS Joker Mekro Świecie 0:3 (25:16; 20:25; 10:25)