Gminne Zawody Lekkoatletyczne w Buku (ZDJĘCIA)

18 października miasto i gmina Buk wraz z bukowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zorganizowały Gminne Zawody Lekkoatletyczne połączone z oficjalnym otwarciem kompleksu lekkoatletycznego na miejscowym stadionie. Patronat objął „Nasz Głos Poznański”. Galeria zdjęć na końcu artykułu.

Rywalizowało około 240 uczniów szkół podstawowych z terenu gminy. Zatem swoich reprezentantów wystawiły podstawówki z Szewc, Niepruszewa, Dobieżyna i Buku.

– Zawody składały się aż z 32 konkurencji w trzech kategoriach wiekowych – powiedział Jarosław Sznycer, dyrektor OSiR w Buku.

Uczniowie rywalizowali m.in. w biegu na 800, 400 i 60 m oraz 400 m przez płotki i sztafecie 4×100 m, a także w skoku w dal i wzwyż, rzucie piłeczką palantową oraz pchnięciu kulą.

W klasyfikacji generalnej zwyciężyła SP Buk, która zdobyła 362 pkt. Kolejne miejsca zajęły: SP Niepruszewo (302), SP Dobieżyn (252) i SP Szewce (181). Szkoły zostały nagrodzone sprzętem sportowym.