Gmina Dopiewo awansowała do finału województwa

Najmłodsi piłkarze i piłkarki z gminy Dopiewo będący uczniami Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie wywalczyli awans do Finału Wojewódzkiego XVI Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, który jest oficjalnymi mistrzostwami Polski dla dzieci w kategorii U-8. O wyjazd na wielki finał na Stadionie Narodowym w Warszawie powalczą wiosną 2016 roku.

SP Dabrowa U8
Jako pierwsze awans do finału wojewódzkiego wywalczyły już na początku października dziewczynki, których system szkolenia w Dąbrowie sprawdza się od kilku lat, a najbardziej znaną wychowanką jest Kamila Wielińska występująca w drużynie mistrza kraju KKPK Medyk POLOmarket Konin.

W ślady dziewczynek idą również chłopcy, którzy prowadzeni przez nauczyciela Tomasza Eleryka w miniony weekend wywalczyli w Komornikach mistrzostwo powiatu poznańskiego. Chłopcy w drodze do finału pokonali SP nr 1 Luboń 2:1, UKS Grom Dopiewo 4:1, SP Plewiska 2:1, a w finale wygrali z SP Koziegłowy 4:1.

Reprezentanci Gminy Dopiewo o wyjazd na wielki finał na Stadionie Narodowym w Warszawie powalczą wiosną 2016 roku. Należy podkreślić, że sukcesy SP Dąbrowa są możliwe również dzięki dobrej współpracy z gminnymi klubami: Korona Zakrzewo i KS Canarinhos Skórzewo.