GKS Tarnovia wygrywa z Kotwicą Kórnik

Czwartoligowy GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne z byłymi gwiazdami Lecha Poznań w składzie wygrał z Kotwicą Kórnik 3:2 i awansował na siódme miejsce w tabeli grupy północnej. Spotkanie zobaczyło ponad 300 osób, a bramki dla Tarnovii zdobyli: Robert Bochiński, Marcin Kikut i Adrian Kaliszan.

GKS TarnoviabTarnowo Podgórne 2016

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne po porażce na inaugurację rundy wiosennej IV ligi z zespołem GLKS Wysoka 0:1 podejmował na własnym obiekcie Kotwicę Kórnik. Spotkanie przyciągnęło na trybuny ponad 300 osób, a część kibiców nie zdążyła jeszcze znaleźć sobie odpowiedniego miejsca na stadionie, gdy gospodarze wyszli na prowadzenie po 120 sekundach gry. Na listę strzelców wpisał się Robert Bochiński. Jeszcze przed przerwą kibice zobaczyli dwie bramki. Najpierw Marcin Kikut, którego niedawno można było oglądać w meczach Ligi Europejskiej podwyższył wynik spotkania na 2:0, ale chwilę później Paweł Wolkiewicz zdobył kontaktową bramkę dla Kotwicy.

Po zmianie stron Kotwica dążyła do wyrównania i cel ten osiągnęła w 75. minucie spotkania, a bramkę ponownie zdobył Wolkiewicz. Jednak radość w szeregach gości nie trwała zbyt długo, gdyż wynik spotkania strzałem głową w 82. minucie ustalił Adrian Kaliszan.

GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne  – Kotwica Kórnik  3:2 (2:1)
Bramki: Bochiński (2. min.), Kikut (38. min.) , Kaliszan (82. min.) – Wolkiewicz (42. i 75. min.)

GKS: Brzuśkiewicz – Niemczyk, Ryżek, Kaliszan, Jankowski – Kikut, Dylewski, Szurgot (59. Tomaszkiewicz), Mazurek (56. Mańczak), Bzdziel – Bochiński (73. Zieleśkiewicz).

Wyniki spotkań 18. kolejki IV ligi – grupa: wielkopolska (północ):