GKS Dopiewo zmierzył się z Wartą Międzychód

Czwartoligowy GKS Dopiewo w piątkowy wieczór rozegrał na własnym stadionie mecz kontrolny z Wartą Międzychów. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie 2:0, ale Warta zdołała jeszcze przed przerwą zdobyć dwie bramki, a w doliczonym czasie gry Taras Maksymiv zapewnił zespołowi z Międzychodu zwycięstwo.

Dla żółto-niebieskich spotkanie z wiceliderem poprzedniego sezonu czwartej ligi z Międzychodu było trzecim sprawdzianem przed zbliżającym się sezonem. Dotychczas GKS wygrał z Obrą 1912 Kościan i uległ Sokołowi Pniewy, a piątkowe spotkanie z Wartą rozpoczął znakomicie. Już po 20. minutach gry było 2:0 dla gospodarzy, ale jeszcze przed przerwą Warta doprowadziła do remisu po bramkach Bartosza Nowaka. Po zmianie stron kibice długo musieli czekać na bramkę, gdyż dopiero w doliczonym czasie gry Taras Maksymiv zapewnił zespołowi z Międzychodu zwycięstwo.

– Cieszy postawa całego zespołu i zaangażowanie boiskowe. Mecz zgromadził dużą rzeszę kibiców co dodatkowo podniosło poziom niniejszego spotkania. Wszystkim fanom dziękujemy za wsparcie dopingiem zespołu – mówi prezes GKS Dopiewo, Krystian Grzegorzewicz.

GKS Dopiewo – Warta Międzychód 2:3 (2:2)

Bramki: zawodnik testowany (3. min.), zawodnik testowany (21. min.) – Bartosza Nowaka (23. i 40. min.), Taras Maksymiv (90. min.)

Przypomnijmy, że dla drużyny seniorów GKS Dopiewo, nad którą patronat sprawuje Nasz Głos Poznański, zbliżający się sezon IV ligi wielkopolskiej grupa północna będzie bardzo ważny, gdyż po jego zakończeniu dojdzie do połączenia grupy południowej i północnej w jedną klasę rozgrywkową. Wiąże się to ze spadkiem 9 drużyn z każdej z tych lig, a więc pewnych utrzymania w nowej czwartej lidze będzie jedynie 7 najlepszych zespołów z każdej z grup północnej oraz południowej. GKS Dopiewo w pierwszym meczu nowego sezonu zmierzy się na wyjeździe z Wełną Skoki w weekend 5-6 sierpnia.