Gdzie szukać informacji o wynajmie pojazdów?


Polacy coraz chętnie podróżują, a co się z tym wiąże korzystają z różnych usług poza granicami naszego kraju. Jadamy w zagranicznych restauracjach, śpimy w hotelach i wynajmujemy samochody w zagranicznych wypożyczalniach pojazdów. O ile jednak restauracje i hotele świadczą swoje usługi na bardzo prostych zasadach, o tyle wypożyczenie auta nie jest już tak łatwe. Zobacz, gdzie szukać informacji o tej usłudze.

naszglospoznanski.pl 1

Umowa

Wypożyczanie pojazdów oparte jest na umowie cywilno-prawnej. Niezależnie od tego czy wynajmujemy samochód w Polsce czy poza jej granicami przyjdzie nam podpisać dokument, na mocy którego przejmujemy auto, zobowiązujemy się do odpowiedniego użytkowania i oddania w terminie. To najważniejsze założenia umowy najmu w skrócie. Zazwyczaj jednak jest ona o wiele bardziej rozbudowana. Wśród zapisów znajdują się dokładne instrukcje mówiące co wolno, a czego nie wolno robić podczas korzystania z auta. Ponadto może być tam umieszczony także zapis o akceptacji regulaminu, w którym znajdują się wszystkie obowiązki i prawa najemcy i właściciela pojazdu. W większości państw umowy spisane są w języku narodowym, co znacznie utrudnia zrozumienie ich zawartości. Często podpisujemy więc umowę w ciemno nie wiedząc ile i za co przyjdzie nam zapłacić czy za co odpowiadamy, a co leży w gestii wynajmującego. Dlatego też zanim wybierzemy się za granicę warto skorzystać ze stron, które pośredniczą w rezerwacji samochodów np. http://www.budget.pl/ czy https://www.hertz.pl/ i zapoznać się z informacjami dotyczącymi warunków najmu w wybranej przez siebie wypożyczalni.

naszglospoznanski.pl 2

Opłaty

W przypadku wynajmu samochodów najważniejszym dokumentem jest umowa określająca dokładnie warunki świadczenia usługi. Jednak równie istotny jest jej cena. Trzeba wiedzieć, że koszt najmu może być bardzo zróżnicowany i zależny od wielu czynników. O tym ile w przybliżeniu zapłacimy za wypożyczenie samochodu możemy się przekonać robiąc symulację rezerwacji auta np. na stronie https://www.skyscanner.pl/wynajem-samochodow. Wykonując kolejne czynności zmierzające do zarezerwowania samochodu poznamy koszt wynajęcia auta w miejscu, gdzie będziemy przebywali oraz na potrzebny nam czas. Tego rodzaju strony pozwalają też porównać oferty różnych wypożyczalni, dzięki czemu łatwo wybrać najbardziej dogodną opcję. W przypadku określania całkowitego kosztu wypożyczenia auta należy też wziąć pod uwagę dodatkowe usługi. Często można je zaznaczyć podczas symulacji i wówczas cena, która ukaże się na stronie będzie adekwatna do tej, którą zapłacimy na miejscu.

naszglospoznanski.pl 3

Ubezpieczenie

Strony pośredniczące w rezerwacji pojazdów np. www.taniwynajemaut.pl/ zawierają też informacje dotyczące ubezpieczenia. Należy pamiętać, że w większości krajów istnieje obowiązek ubezpieczenia pojazdu, ale wypożyczalnie często wymagają również ubezpieczenia kierowcy. W przypadku niektórych wypożyczalni podstawowa polisa zawarta jest w umowie najmu i wliczona w koszty. Są jednak i takie, gdzie konieczne jest zawarcie dodatkowej polisy i opłacenie jej osobno. Zazwyczaj wszystkie sprawy związane z ubezpieczeniem można załatwić podczas wynajmu auta.

Wypożyczenie samochodu to usługa świadczona na podstawie umowy cywilno-prawnej. Warto zaznaczyć, że nie jest ona prostą i często powiązana jest z dodatkowymi usługami jak chociażby ubezpieczenie. Wynajmując pojazd za granicą otrzymamy umowę i wszystkie niezbędne dokumenty w języku odwiedzanego kraju. Jeśli ją podpiszemy nie znając treści może wiązać się to z problemami. Dlatego warto przejrzeć strony pośredniczące w rezerwacji pojazdów i skorzystać z ich usług. Dzięki nim można dowiedzieć się m.in. co podpiszemy na miejscu.

Dodaj komentarz