Gala Dopiewskich Filarów (ZDJĘCIA)


AMBASADOR

Zbigniew Kopras – pasjonat motoryzacji

  • Za stworzenie w Fiałkowie, w gminie Dopiewo, Centrum Motoryzacji Historycznej i Muzeum Sztuki Inżynierskiej, gdzie można podziwiać  ponad 100 samochodów, 330 motocykli i motorowerów. Chętnie odwiedzają to miejsce turyści z Polski i z różnych stron świata, miłośnicy jedno- i dwuśladów, uczestnicy rajdów i ekipy telewizyjne. Celem Fundacji, którą prowadzi jest ocalenie od zapomnienia dorobku polskiej motoryzacji.
  • Za łączenie pasji z aktywnością zawodową, wieloletnie prezesowanie „Stowarzyszeniu Miłośników Starych Samochodów i Motocykli „Mikrus” i współpracę z Automobilklubem Wielkopolskim. Za prowadzenie przy Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Fiałkowie, którą prowadzi, warsztatu praktycznej nauki rzadkich zawodów: mechanik motocyklowy i mechanik samochodowy – rekonstruktor oraz wielokrotne uczestnictwo, razem z uczniami, w Mistrzostwach Europy Mechaników Motocyklowych.
  • Za organizowanie wydarzeń, cieszących się od lat ponadregionalną renomą wśród pasjonatów motoryzacji i amatorów dobrego humoru – „Rajdu Moto-Babki” i „Zlotu Dostawczaków i Motorowerów z PRL-u”.

 ANIMATOR

Bogdan Maćkowiak – prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk”

  • Za założenie i rozwój Stowarzyszenia „Promyk”, które od 20 lat prowadzi Warsztaty Terapii Zajęciowej w Konarzewie i Otuszu. Korzysta z nich obecnie prawie stu niepełnosprawnych mieszkańców gminy Dopiewo i gmin sąsiednich. Za konsekwencję w działaniu, pozytywne myślenie i dobrą energię.
  • Za stworzenie w WTZ-ach urozmaiconej oferty zajęć, pracowni i terapii, dzięki której podopieczni Stowarzyszenia mają przyjazne miejsce, w którym każdego dnia odnajdują: radość, dobro i sens życia. Za wieloletnią organizację „Powiatowego Turnieju Osób Niepełnosprawnych Bocci” i Festiwalu Osób Niepełnosprawnych „Złoty Słowik” – wydarzeń, które na trwałe wpisały się w kalendarz wielu fundacji, stowarzyszeń, szkół i warsztatów z całego regionu.
  • Za przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, wkład w integrację osób niepełnosprawnych z pełnosprawną częścią społeczeństwa. Za otwieranie osób niepełnosprawnych na świat, a świata na ich potrzeby. Za budowanie mostów i rozpalanie promieni Słońca.

SUPER-FILAR

Albin Marian Czekalski – sołtys Zakrzewa

  • Za wzorcowe i rekordowo długie, bo trwające aż 40 lat, pełnienie funkcji Sołtysa wsi Zakrzewo, za wierność tradycji i odważne spoglądanie w przyszłość.
  • Za zaangażowanie w sprawy sołeckie i gminne, w życie wsi i parafii,
    a także w działalność Ochotniczej Straży Pożarnej. Za bezinteresowną troskę o sprawy publiczne, akcje pomocowe i przedsięwzięcia społeczno – kulturalne. Za umiejętność zjednywania sobie ludzi i skupiania ich wokół spraw publicznych i wspólnych celów. Za wykorzystywanie szans, zapobieganie zagrożeniom, łagodzenie konfliktów, wypracowywanie kompromisów i rozwiązań.
  • Za wieloletnie przewodniczenie sołtysom jedenastu sołectw gminy Dopiewo. Za inicjatywę nadania sołtysom gminy Dopiewo sztandaru, którym – wystawiając własny poczet – uświetniają najważniejsze wydarzenia gminne. Za wyznaczenie standardu „dobrego gospodarza”, społecznika i lokalnego patrioty.
    Tekst: Adam Mendrala
    Fot. Urząd Gminy Dopiewo

 

 

 

 

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz