Florecistka z AZS AWF Poznań zdobyła brąz w Jenie

Florecistka z AZS AWF Poznań, Kasia Lachmanw w sobotę  zdobyła brąz na międzynarodowym turnieju juniorek JENA 2014.

Kasialechman

Kasia w dobrym stylu wygrała serię 15 walk i pozostawiła za sobą wiele niemieckich kadrowiczek oraz reprezentantki Holandii, Łotwy i Chorwacji.

– Do sezonu przygotowywałam się na kilku letnich obozach szermierczych. Przed tygodniem zdobyłam brąz w pierwszym Pucharze Polski juniorek w Toruniu. Cieszę się, że również w Jenie, do której przyjeżdża tyle świetnych zawodniczek, udało mi się stanąć na podium – powiedziała po zawodach brązowa medalistka z Jeny.

W międzynarodowym turnieju we florecie kobiet w Jenie, w kategorii Junior, wzięło udział 98 zawodniczek. Po dwóch fazach grupowych (12 walk) Kasia była na pierwszym miejscu, tuż za nią liderka niemieckiego rankingu juniorek – Leandra Behr z FC Tauberbischofsheim. Po walkach pucharowych to ona ostatecznie zdobyła złoto. Druga była Valentina Moor z OFC Bonn.