Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski bez Startu Gniezno

Na żużlowych torach w Gnieźnie, Rybniku oraz Częstochowie w czwartkowy wieczór odbyły się Eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par klubowych.  Juniorzy z Gniezna mający za sobą mecz ligowy z Orłem Łódź 45:45 w składzie Michał Piosicki i Dawid Wawrzyniak oraz rezerwowy Krystian Białecki niestety nie zdołali wywalczyć awansu do wielkiego finału.

żużel 58
Czwartkowy wieczór przy Wrzesińskiej był bardzo spokojny. Eliminacje odbyły się bez wypadków oraz innych niebezpiecznych incydentów. Z perspektywy czasu można stwierdzić, że były one bardzo przewidywalne. Kluczowym momentem był start zawodników. W większości przypadków żużlowiec, który wystartował jako pierwszy najczęściej utrzymał pozycje lidera do końca biegu. Jedynym wyjątkiem był bieg szósty, w którym szczęście uśmiechnęło się do gospodarzy. Jako pierwszy spod taśmy wystartował Dominik Kossakowski, który tuż za plecami miał Michała Piosickiego. Piosicki świetnie wyminął na prostej rywala z Gdańska i to właśnie gnieźnianin utrzymał pozycje lidera do końca i zdobył 3 punkty. Natomiast w biegu siódmym wykluczony został zawodnik SPAR Falubazu Zielona Góra – Alex Zgardziński, który dotknął taśmę.

Zarówno pierwsze jak i drugie miejsce premiowane było awansem do finału, który zostanie rozegrany 26 września w Gorzowie Wielkopolskim. W Gnieźnie pierwsze miejsce zajęła drużyna SPAR Falubazu Zielona Góra z dorobkiem 18 punktów, druga była ekipa KS Toruń z dorobkiem 14 punktów.