Festiwal bramek na meczu Warty w Solcu Kujawskim

Trzecioligowa Warta Poznań wygrała na wyjeździe z zespołem Unia/Drobex Solec Kujawski 3:2 i awansowała na piąte miejsce w tabeli. Bramki dla Zielonych zdobyli Michał Ciarkowski i Alan Ngamayama.

Warta - Jarota44

Spotkanie z walczącym o utrzymanie zespołem Unia/Drobex Solec Kujawski ułożyło się dla podopiecznych Tomasza Bekasa znakomicie. Już w 12. minucie wynik meczu otworzył ładnym uderzeniem z rzutu wolnego w okienko Michał Ciarkowski. W kolejnych minutach Zieloni nie potrafili udokumentować swojej przewagi kolejną bramką i na przerwę schodzili prowadząc 1:0, a gospodarze pod koniec połowy byli bliscy wyrównania.

Po zmianie stron poznaniacy dzięki trafieniom Ciarkowskiego i Alana Ngamayama prowadzili już 3:0, gdy bramki zaczęli zdobywać gospodarze, którzy wykorzystali rozluźnienie w szeregach Warty. Pierwszego gola z rzutu karnego w 89. minucie zdobył dla nich Rafał Kubacki, a chwilę później miejscowych kibiców uszczęśliwił Adam Kacprzak. Choć w doliczonym czasie gry Unia starała się doprowadzić do remisu, to Warta dowiozła zwycięstwo do końcowego gwizdka sędziego.

Tomasz Bekas, trener Warty Poznań, powiedział po meczu – czytaj tutaj.

Unia/Drobex Solec Kujawski – Warta Poznań 2:3 (0:1)
Sędzia: Wojciech Jasiak (Gorzupia)
Bramki: Rafał Kubacki (89. minuta – rzut karny), Adam Kacprzak (90. minuta) –  Michał Ciarkowski (12. i 70. minuta), Alan Ngamayama (88. minuta)

Warta Poznań: Mateusz Filipowiak, Dawid Czerniejewicz, Wojciech Onsorge, Adrian Laskowski, Franciszek Siwek, Alain Ngamayama, Artur Marciniak, Filip Brzostowski, Krystian Łukaszyk (72. Dominik Drzewiecki), Michał Ciarkowski, Łukasz Spławski (83. Adrian Owczarek).