Festiwal Bliżej Natury


REGULAMIN:

1.Plener jest spotkaniem artystycznym dla twórców, którzy dobrowolnie wyrażają chęć uczestnictwa.
2.Artyści sami decydują jaką dyscyplinę będą uprawiać.
3.Prace pozostają własnością artystów.
4.Wybrane prace zostaną wyeksponowane podczas wystawy w OEL w Czeszewie i zainteresowanych placówkach.
5.Celem pleneru jest popularyzacja twórczych form spędzania czasu wolnego i  polskiej przyrody oraz upowszechnianie dóbr kultury. Plener trwa 5 dni.
6. Plener zorganizowany w ramach inicjatywy NIEPODLEGŁA.
7. Zakwaterowanie (najbliżej) w Gospodarstwie Agroturystycznym U LENY (tel: 665-811-504) – Czeszewo ul. Leśna. Inne rozwiązania kwaterunkowe prosimy zgłaszać.
8. Termin po ustaleniu rezerwacji, należy potwierdzić do dnia 30. 06.19.
9. Koszty dojazdu i wyposażenia warsztatowego pokrywają uczestnicy (oprócz materiałów do prac w technice kredki akwarelowej).
10. Osoby niepełnosprawne i dzieci wymagają obecności opiekunów prawnych  i pozostają pod ich opieką.
11. Prosimy o zabezpieczenie się przed insektami.
12. Materiały podstawowe techniki zaproponowanej zostają przekazane uczestnikom.
13. Zostaną zorganizowane liczne wystawy poplenerowe.

Program:

15.07.2019

10:00 – przyjazd do Czeszewa i kwaterunek
11:30 – 12:30 – spotkanie w OEL (Ośrodek Edukacji Leśnej)  w Czeszewie. Powitanie uczestników. Zwiedzanie Ośrodka z Panem Markiem Dobroczyńskim, podleśniczym, edukatorem leśnym i biologiem Julią Kaczmarczyk-Piotrowską.  Przeprawa promem Nikodem przez rzekę Wartę, poczęstunek.
12:30 – 13:30 – omówienie form pracy, wybór tematu, omówienie zasad obowiązujących w REZERWACIE.
15:30 – plener
17:00 – posiłek
19:00 – wystawa korekcyjna

16.07.2019

9:00 śniadanie
9:30  – 13:30 sesja plenerowa
14:00 – obiad
15:30 – 18:00 sesja plenerowa
19:00 –  wyplatanie form przestrzennych dla chętnych – warsztaty, spotkania monograficzne, ognisko.

17.07 – 18.07 Według wcześniejszego harmonogramu: propozycje – Dla chętnych zwiedzanie Pałacu w Śmiłowie, Muzeum im. Adama Mickiewicza. Muzeum Ziemi Pyzdrskiej w Pyzdrach, przejście graniczne w Borzykowie, droga św. Jakuba, szkoła w Miłosławiu, (wcześniejsze – Festiwal Jarocin trwa od 13 do 14 lipca) i inne.

19.07.2019
9:00 – śniadanie
13:00  – spotkanie w  OEL Czeszewo. Zakończenie pleneru, mini wernisaż, występ muzyczny – sygnały myśliwskie,  wręczenie dyplomów i zasadzenie II i III drzewa artystów na terenie miejsca gdzie kiedyś znajdowała się leśniczówka.

– wyjazd (godziny popołudniowe).
– dla zainteresowanych możliwość przedłużenia pobytu.

Otwarta przestrzeń pod gołym niebem miejscem pracy artystów. Wzorem barbizończyków grupa zapalonych miłośników natury po rzaz kolejny uwieczni jej piękno. Tegoroczna edycja kryje się pod hasłem: Motyle w malarstwie i sztuce ziemi. Sztuka uwolniona od protez i rekwizytów stanie się zapisem doznań zmysłowych. Letnia aura sprzyja takim rozważaniom, nie tylko w realistycznym ujęciu. Rezerwat przyrody jest zarazem atelier, nie tylko pełnym obrazów, inspiracji ale miejscem dźwięków i zjawisk. Rola twórcy to dążenie do trwałego lub ulotnego zapisu utworu w jakim uczestniczy. To indywidualne doświadczenie, które wspomaga rekreację i rozwój zdolności. Urok wyznaczonego miejsca pozwala na uczestnictwo w pierwotnej, otaczającej namiastce, kolebce natury.

Wśród dębów, mchu, paproci, otaczającej wody, artysta zmierzy swoją wrażliwość z nieokiełznanym światem ferii barw i odgłosów. Terapeutyczny charakter doświadczenia przypomina o gnozie sztuki, jej powiązaniu – alternatywnej siatce połączeń między tym co nabyte i zapomniane. Pozostając pod wrażeniem rytmów, jawiących się niczym nie skrępowane i korelujące z twórczością przelaną w formie rozlicznych pejzaży, studiów i szkiców. Organizatorzy zastrzegają prawo do zmian w regulaminie i programie z przyczyn niezależnych.

https://liblink.pl/G2GwEuiyO7

https://liblink.pl/Uk3ss7xolR
JKP

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz