Propozycje na ferie w Poznaniu


Stare Zoo

W dni powszednie ferii, od poniedziałku do piątku o godz.12.00  odbędą się kilkunastominutowe spotkania z kapucynkami, tamarynami, żółwiami i innymi mieszkańcami Starego Zoo, a potem warsztaty plastyczne dla dzieci w Sali dydaktycznej w budynku  Muzeum Historii Zoo i Lwa. Spotkania są darmowe, dostępne dla wszystkich, potrwają około godziny. Od 3 do 5 lutego o godz. 12.00 w Wehikule Czasu – w Muzeum Historii Zoo, będzie okazja do cofnięcia się w przeszłość i prześledzenia historii Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu. Uczestnicy połączą się także online z Nowym Zoo.

Spotkania są bezpłatne, ale obowiązują zapisy, pod numerem telefonu Działu Edukacji w Starym ZOO 61 873 39 75  lub sekretariat 61 848 08 47, liczba osób uczestniczących w zwiedzaniu jest ograniczona.

Nowe Zoo

Przez okres ferii codziennie odbywać się będą spotkania: o 11:30 w Chacie Syberyjskiej o tygrysach; o 12:00 w Pawilonie Żyraf i Nosorożców w Sali Edukacyjnej warsztaty dla dzieci i całych rodzin (tylko w dni powszednie okresu ferii); o 13:30 – w słoniarni o słoniach; o 14:00 –  ponowne spotkanie w Pawilonie Żyraf i Nosorożców i opowieści o jego mieszkańcach. Wstęp do Nowego Zoo jest biletowany, zapisy nie obowiązują.

W piątkowe i sobotnie wieczory ferii czyli 27 i 28 stycznia oraz 3 i 4 lutego odbędzie się Noc Sów. Będzie to okazja, aby włączyć się w ogólnopolskie spotkania miłośników tych niezwykłych ptaków. Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy w Dziale Edukacji pod nr tel. 61 8 720 773 lub mailowo: ddnowezoo@zoo.poznan.pl

Spotkania rozpoczną  o godz. 17.00 przed wejściem do Nowego Zoo, które jest już o tej porze zamknięte. Bilety do zoo należy kupić na dany dzień wcześniej, w kasie do godz. 15:00 lub online. Spacer z sowami trwa ok 2 godziny.

Warto śledzić stronę poznańskiego ogrodu zoologicznego a także profile na Facebooku (nowego i starego ZOO) – tam pojawiać się będą na bieżąco informacje o przygotowanych na dane dni atrakcjach.

Muzeum Archeologiczne 

W Muzeum Archeologicznym dzieci w wieku 6-11 lat będą mogły odkrywać sekrety dawnych astronomów oraz poznać starożytne historie na temat nieba i jego mieszkańców. Dowiedzą się także, do czego na co dzień mogły przydać się astronomiczne obserwacje. Zajęcia odbędą się od wtorku do piątku, od godz. 11:00. Wstęp -10 zł, obowiązują zapisy. Spis tematów poruszanych w poszczególne dni, szczegóły zapisów oraz więcej informacji dostępne na stronie muzeum.

Więcej na kolejnych stronach tego artykułu:

Dodaj komentarz