Fantastyczne starty poznaniaków na Akademickich Mistrzostwach Świata

Fantastycznie dla poznaniaków zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Świata w kajakarstwie, które przez ostatnie 3 dni (15 – 18 sierpnia) rozgrywane były na torze regatowym w Mińsku (Białoruś). 2 złote medale w konkurencji dwójek (C2) na dystansie 1000m i 500m wywalczyli nasi kanadyjkarze – Vincent Słomiński (Stomil Poznań) i Tomasz Kaczor (Warta Poznań). Złoto wywalczyła czwórka kajakarzy, w której popłynął zawodnik Posnanii Poznań Bartosz Stabno oraz Paweł Florczak, Martin Brzeziński i Rafał Rosolski.

Polacy w konkurencji K4 1000m nie dali szans rywalom i pewnie (o ponad sekundę) wygrali z Kazachstanem. Brązowy medal dla Białorusi.

Bardzo dobre miejsca zajęli w swoich konkurencjach również inni poznańscy sportowcy. Srebrny medal w konkurencji C1 500m wywalczył Michał Kudła (Posnania Poznań) walkę o złoto przegrywając zaledwie o 0,5 sekundy z tegorocznym srebrnym i brązowym medalistą Mistrzostw Świata Seniorów – Czechem Martinem Fuksą. Zawodnik ten zdobył również srebrne medale w konkurencjach: C4 na dystansie 500m wraz z Piotrem Kuletą, Mateuszem Kamińskim i Joshua Drojetzkim, C4 na dystansie 1000m wraz z Grzegorzem Szpyndą (AZS AWF Poznań), Piotrem Kuletą i Mateuszem Kamińskim oraz brązowy w konkurencji C1 na dystansie 1000m.

Srebrny medal wywalczyła też Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań) wraz z Magdaleną Krukowską (K2 500m). Zawodniczka Warty Poznań zdobyła również brązowy medal w konkurecji K4 na dystansie 200m. Nasza mistrzyni świata z Moskwy, która w osadzie płynęła z Joanną Bruską, Aleksandrą Górną i Magdaleną Krukowską zaciętą walkę o brązowy medal stoczyły z Węgierkami (które ostatecznie zajęły 2 miejsce) oraz Czeszkami (4 miejsce).

Srebrne medale przywiozą również do Poznania Michał Łubniewski (Stomil Poznań), Mariusz Kruk (Posnania Poznań), Grzegorz Szpynda (AZS AWF Poznań), którzy wspólnie z Joshua Drojetzkim zajęli drugie miejsce w konkurencji C4 na dystansie 200m.

Polacy w Mińsku wywalczyli w sumie 19 medali: 6 złotych, 7 srebrnych i 6 brązowych. Wszystkim medalistom serdecznie gratulujemy!