Enea PTPS Piła przegrywa po tie-breaku z KS Pałac Bydgoszcz

W ramach cyklu „Siatkarski wtorek” i współpracy dwutygodnika oraz portalu „Nasz Głos Poznański” z Wielkopolskim Związkiem Piłki Siatkowej  prezentujemy najnowsze informacje z lokalnych parkietów. Zawodniczki Enei PTPS Piła w meczu 15. kolejki LSK przegrały u siebie z zespołem Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 2:3.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęły przyjezdne. Podopieczne Piotra Mateli dość szybko wypracowały sobie kilkupunktowe prowadzenie. W ataku drużyny z Bydgoszczy dobrze prezentowała się Tamara Gałucha i Ewelina Krzywicka. Pilanki mimo poprawy gry w końcówce seta nie zdołały już nadrobić zaległości i musiały uznać wyższość rywalek do 17.

Drugi set wyglądał już zupełnie inaczej. Grę prowadziły zawodniczki z Piły. Szczególnie dobrze prezentowała się Anna Stencel oraz Marharyta Azizova. Zawodniczki z Bydgoszczy starały się nawiązać walkę jednak nie mogły zatrzymać Pilanek. Siatkarki Enei drugiego seta wygrały do 20 i meczu mieliśmy remis po jeden.

Trzecia partia tego meczu to powtórka z pierwszego seta. Ponownie w grze dominowały siatkarki z Bydgoszczy. Zawodniczki z Piły miały w tym secie bardzo dużo problemów w przyjęciu co przekładało się na nieskuteczne ataki. Pilanki podobnie jak w pierwszy secie musiały uznać wyższość rywalek do 17.

Czwartego seta lepiej rozpoczęły zawodniczki z Bydgoszcz jednak z piłki na piłkę wiatr w żagle łapały siatkarki Enei PTPS Piła. Podopieczne trenera Chiappiniego zdecydowanie poprawiły grę w przyjęciu co przekładało się na skuteczne ataki głównie Anny Stencel i Olgi Stranzali. Pilanki w końcówce set` zachowały więcej zimnej krwi i wygrały do 21.

Tie-break bardzo dobrze rozpoczęły pilanki. Siatkarki z Wielkopolski grały jak natchnione i przy zmianie stron prowadziły 8:1. Niestety po wznowieniu gry co raz częściej do głosy dochodziły rywalki z Bydgoszczy. Siatkarki Enei PTPS Piła nie potrafiły wykorzystać dwóch piłek meczowych i o zwycięstwie decydowała gra na przewagi. Tym razem więcej spokoju pokazały zawodniczki z Bydgoszczy i wygrały 14:16.

Enea PTPS Piła – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 2:3 (17:25; 25:20; 17:25; 25:21; 14:16)

ENEA: Stencel (19), Azizova (19), Strantzali (17), Kaczorowska (12), Szpak (4), Trojan, Pawłowska (libero) oraz Piotrowska (5), Lemańczyk.

Pałac: Gałucha (23), Ziółkowska (15), Krzywicka (15), Balmas (13), Misiuna (5), Mazurek (5), Jagła (libero) oraz Fedusio (2), Różyńska (1)

Wyniki spotkań 15. kolejki Ligi Siatkówki KobietL
(19-21 stycznia 2019 roku)
Legionovia Legionowo – Budowlani Łódź 0:3 (23:25, 17:25, 14:25)
BKS Bielsko-Biała – KSZO Ostrowiec Św. 3:0 (25:15, 25:20, 25:19)
Volley Wrocław – MKS Kalisz 3:2 (25:22, 17:25, 20:25, 25:19, 15:12)
PTPS Piła – Pałac Bydgoszcz 2:3 (17:25, 25:20, 17:25, 25:21, 15:17)
Developres Rzeszów – Chemik Police 3:1 19:25, 25:18, 25:15, 25:20)
Radomka Radom – ŁKS Łódź 0:3 (18:25, 18:25, 18:25)

Przypomnijmy, że w każdy wtorek w ramach cyklu „Siatkarski wtorek” i współpracy dwutygodnika oraz portalu „Nasz Głos Poznański” z Wielkopolskim Związkiem Piłki Siatkowej  prezentujemy najnowsze informacje z lokalnych parkietów. Więcej wyników na stronie Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej (wystarczy kliknąć).

oprac. tww, źródło: ENEA PTPS Piła, fot. Waldemar Zbroniec