W związku z organizacją imprezy sportowej Enea Poznań Triathlon 2014 w Poznaniu, 26 i 27 lipca (sobota i niedziela), wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej i autobusowej.
26 lipca zmiany w komunikacji tramwajowej obowiązywać będą do około godziny 14.00 (za wyjątkiem linii nr 7 – zmiana trasy na cały dzień), natomiast w dniu 27 lipca do około godz. 16.00 (linia nr 7 – przez na cały dzień).
Zmiany tras linii autobusowych, zarówno w sobotę jak i w niedzielę, następować będą na polecenie służb Nadzoru Ruchu od około godziny 8:00.
Linia nr 6 – od pierwszych kursów
BUDZISZYŃSKA – Grunwaldzka – …– Jana Pawła II – RONDO ŚRÓDKA –
Wyszyńskiego – Estkowskiego – Małe Garbary – plac Wielkopolski – 23 Lutego
– plac Ratajskiego – Mielżyńskiego – Gwarna – Święty Marcin –
Marcinkowskiego – Podgórna – most Św. Rocha – Kórnicka – Jana Pawła II –
rondo Rataje – … – BUDZISZYŃSKA
Linia nr 7 – w ciągu całego dnia
OGRODY – Dąbrowskiego – Przybyszewskiego – Reymonta – Hetmańska – rondo
Starołęka – Starołęcka – STOMIL
Linia nr 8 – od pierwszych kursów
GÓRCZYN – Głogowska – … – Wyszyńskiego – RONDO ŚRÓDKA – Jana Pawła II –
Kórnicka – most Św. Rocha – Podgórna – Marcinkowskiego – plac Wolności –
27 Grudnia – Fredry – … – GÓRCZYN
Linia nr 57 – od około godz. 8:00
RONDO ŚRÓDKA – Jana Pawła II – … – Browarna – Leszka – Jaromira – Bożeny –
Pusta – MOGILEŃSKA
Linia nr 66
RONDO RATAJE – Zamenhofa – Piłsudskiego – … – Browarna – Leszka – Gorzysława –
Chociebora – FABRYKA SAMOCHODÓW (POLCAR)
Linia nr 66 (druga część trasy)
ZIELINIEC – Starachowicka – SMOŁDZINOWSKA – ulica równoległa do ulicy Warszawskiej, nawrót na placu przy budynku Straży Pożarnej, gdzie oczekuje do czasu odjazdu z przystanku Smołdzinowska
Odcinek pomiędzy przystankami FABRYKA SAMOCHODÓW (POLCAR) i SMOŁDZINOWSKA należy pokonać pieszo (czas przejścia około 12 minut).
Linia nr 70 – od około godz. 8:00
RONDO ŚRÓDKA – Warszawska – Św. Michała – Główna – … – KOZIEGŁOWY
Powrót po stałej trasie tj. ulicami: Zawady i Podwale
Linia nr 73 – od około godz. 8:00
RONDO ŚRÓDKA – Warszawska – Św. Michała – Główna – … – JANIKOWO
Powrót po stałej trasie tj. ulicami: Zawady i Podwale
Linia nr 78 – od około godz. 8:00
Trasa autobusu bez zmian – przejazd ulicami Podwale i Hlonda w kierunku ulicy Bałtyckiej jezdnią zachodnią „pod prąd”, z przystankami na pasie rozdziału ww. ulic
Linia nr 84 – linia skrócona do Term – od około godz. 8:00
RONDO RATAJE – Zamenhofa – … – Termalna – TERMY MALTAŃSKIE
Linia nr 85 – od około godz. 8:00
RONDO ŚRÓDKA – Warszawska – Św. Michała – Główna – … – OS.SOBIESKIEGO
Powrót po stałej trasie tj. ulicami: Hlonda i Podwale
Linia nr 100 – linia skrócona do Term
GAJOWA – Sienkiewicza – Mickiewicza – … – Termalna – TERMY MALTAŃSKIE
Kolejka Parkowa Maltanka
W sobotę od pierwszego kursu do około godziny 14:00. Natomiast w niedzielę od pierwszego kursu do około godz. 16:00 zawieszone będzie kursowanie kolejki.
Przystanki tymczasowe:
Zawady – na jezdni zachodniej ulicy Hlonda za skrzyżowaniem z ulicą Zawady
w kierunku ulicy Bałtyckiej (dla linii nr 78)
Hlonda – na jezdni zachodniej ulicy Hlonda za skrzyżowaniem z ulicą Główną w kierunku
ulicy Bałtyckiej (dla linii nr 78)
Smolna – na jezdni zachodniej ulicy Hlonda przed skrzyżowaniem z ulicą Smolną
w kierunku ulicy Bałtyckiej (dla linii nr 78)
Studzienna – na ulicy Św. Michała przed skrzyżowaniem z ulicą Główną (dla linii nr 70,
73, 85)
Światopełka – na ulicy Leszka przed skrzyżowaniem z ulicą Jaromira (dla linii nr 57)
Światopełka – na ulicy Leszka przed skrzyżowaniem z ulicą Radziwoja (dla linii nr 66)
Fabryka Samochodów – na ulicy Chociebora (tymczasowa pętla linii nr 66)
Bożeny – na ulicy Bożeny przy skrzyżowaniu z ulicą Władymira (dla linii nr 57)
Miłostowo – na ulicy Bożeny przy skrzyżowaniu z ulicą Mirosławy (dla linii nr 57)
Michał Sobkowiak
Fot. Michał Sobkowiak