Kto wygrywał poznańskiego challengera ATP? Tenisiści z ilu państw zagrali w trzydziestu edycjach turnieju? Kto gościł w strefie VIP? Osobistości turnieju, kulisy, kibice i ciekawostki. A wszystko oczami fotoreporterów, czyli na zdjęciach. Historię Enea Poznań Open przybliża i przypomina wystawa „Od 30 lat kreujemy tenisowych mistrzów”, która dzisiaj została uroczyście otwarta na Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania przy Placu Kolegiackim.
Enea Poznań Open to od lat jedno z najważniejszych wydarzeń w sportowym kalendarzu miasta Poznania, jeden z największych turniejów tenisowych w Polsce. Piękna tradycja w dyscyplinie, która ma w naszym mieście wielu sympatyków i kibiców. Światowe gwiazdy w Poznaniu – to zawsze dla nas duma, w tym turnieju to zarówno gwiazdy wschodzące, jak i już znane, uznane marki. Do tego miejsce, w którym turniej się odbywa, czyli Golęcin – stworzony dla sportu i tak lubiany przez naszych mieszkańców – przyznał Maciej Piekarczyk, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.
Miasto jest partnerem wydarzenia nieprzerwanie od jego pierwszej edycji. O początkach poznańskiego challengera ATP, czyli roku 1992 i pomysłu Wojciecha Fibaka, by turniej organizować w Poznaniu opowiedział Krzysztof Jordan. Dyrektor Enea Poznań Open nie ukrywał, że nie spodziewał się, że turniej stanie się jednym z najważniejszych w Polsce, że będzie gościł światowe gwiazdy tenisa i że odegra tak ważną rolę w karierach polskich zawodników.