ENEA POZNAŃ OPEN: Finalista z 2019 roku ograł młodego Polaka

Większe doświadczenie Niemca zarysowało się już na początku meczu, gdy w drugim, dość zaciętym gemie doszło do przełamania serwisu Grzegorzewskiego. Chwilę później było już 3:0 i sytuacja Polaka w pierwszym secie stawała się coraz trudniejsza. Nie pomagało nawet własne podanie, gdyż Molleker wygrywał również te gemy i nie dawał szans swojemu rywalowi. Trwało tak aż do stanu 5:0, gdy w końcu lepszą dyspozycję zaprezentował Polak i bez większych problemów wygrał gem przy własnym serwisie. Niemiec nie pozostał mu jednak dłużny i szybko zakończył otwierającą partię wynikiem 6:1.

Drugi set rozpoczął się inaczej niż pierwsza partia, gdyż już pierwszy gem padł łupem Grzegorzewskiego. Niemiec nie pozwolił jednak rozpędzić się przeciwnikowi i również wygrał gem przy własnym podaniu. Reprezentant gospodarzy nie odpuszczał i po raz kolejny wykorzystał atut własnego serwisu, doprowadzając do wyniku 2:1 w drugiej partii. Żaden z zawodników nie potrafił jednak na tym etapie meczu przełamać swojego rywala, a taki stan rzeczy utrzymywał się do piątego gema, gdy sztuka ta udała się byłemu finaliście poznańskiej imprezy. Był to z pewnością kluczowy moment całego meczu, który pozwolił uzyskać przewagę, której nie oddał już do końca spotkania. Zakończyło się rezultatem 6:1, 6:2 dla Mollekera, który awansował tym samym do decydującej rundy eliminacji.