Enea Energetyk Poznań rozpoczyna sezon od zwycięstwa!

Mocnym uderzeniem weszły w trzecią odsłonę spotkania zawodniczki AZS Politechniki Śląskiej rozpoczynając wynikiem 4:1. Po kilku dobrych zagrywkach Barbary Cembrzyńskiej na tablicy wyników pojawił się remis, jednak dalsza część seta przebiegała pod kontrolą zespołu z południa Polski, który utrzymywał kilkupunktowe prowadzenie. Końcówka seta to prawdziwy siatkarski horror, w którym Enea Energetyk Poznań obronił osiem piłek meczowych! Ostatecznie okazało się to niewystarczające i poznanianki przegrały 32-34.

W czwartym secie wielkopolski zespół wrócił do swojej dobrej gry i od początku uzyskał kilkupunktowe prowadzenie. Akademiczki ze Śląska nadrobiły kilkupunktową stratę dobrą grą w przyjęciu oraz ataku, jednak w końcówce spotkania to zawodniczki Enea Energetyk Poznań zachowały więcej zimnej krwi ostatecznie zwyciężając w całym spotkaniu.