Enea Energetyk Poznań pewnie pokonuje SMS PZPS Szczyrk i obejmuje lidera!

Dobre złego początki

Po krótkiej przerwie i naradach w obu sztabach siatkarki wróciły do gry. Przez 3/4 drugiego seta obraz gry nie różnił się praktycznie niczym od seta otwarcia. Wydawało się, że miejscowe kontrolują w pełni sytuację. W przyjęciu nadal dominowała Barbara Cembrzyńska. Od stanu 19:19 przebieg boiskowych wydarzeń powoli zaczęły kontrolować zawodniczki trenera Waldemara Kawki. W końcówce seta dwa błędy popełniły #energetykgirls i ostatecznie przegrały partię 23:25.

Popularna „Bacha” i koleżanki postawiły kropkę nad „i”

Kolejne dwie partie to prawdziwa dominacja drużyny Enea Energetyk Poznań. Poznanianki od początku dominowały w każdym aspekcie na parkiecie. Presja w zagrywce oraz walka w obronie o każdą piłkę. W Trzeciej odsłonie po jednym z ataków podopieczne Marcina Patyka prowadziły 21:14, a całego seta wygrały bardzo wysoko 25:14. Czwarta część sobotniej rywalizacji była w zasadzie tylko formalnością. Ambicja i wola walki gości to było w sobotę wieczorem zdecydowanie za mało na bardzo dobrze dysponowane poznanianki, które ostatecznie zwyciężyły 25:16.