Enea Energetyk pokonuje Azoty Tarnów w meczu na szczycie 1 Ligi Kobiet. Samodzielny lider w Poznaniu!

Powrót do znakomitej gry i samodzielny fotel lidera
Trzeci i czwarty set sobotniej rywalizacji przebiegały pewnie pod dyktando popularnych #energetykgirls. Problemy z pierwszej partii zostały zapomniane, a podopieczne Marcina Patyka świetnie spisywały się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. W polu obrony znakomicie prezentowała się libero Karolina Bohdanowicz, a jej parady wielokrotnie były nagradzane owacjami na stojąco przez licznie zgromadzoną publiczność w poznańskiej Chwiałce. Dzięki dobremu przyjęciu zagrywki, Aleksandra Pasznik nie miała większego problemu z bardzo dobrą dystrybucją piłek do swoich koleżanek, a te pewnie i zdecydowanie punktowały zawodniczki z Małopolski. Ostatecznie w trzeciej partii na tablicy mogliśmy oglądać wynik 25:19, natomiast ostatni set zakończył się zwycięstwem Enea Energetyk Poznań 25:22. Dzięki wygranej oraz potknięciu drużyny 7R Solna Wieliczka, energetyczny zespół ze stolicy Wielopolski został samodzielnym liderem 1 Ligi Kobiet.