Enea Basket Poznań – przegląd tygodnia 02.01 – 08.01.2023

U17M Enea Basket Junior II Poznań – Basket Team Suchy Las 86:52 (16:19, 25:5, 20:12, 25:16)

Kontynuują rozgrywki wojewódzkie inne zespoły Enei. W czołówce rozgrywek U17M znajdują się dwa zespoły Enei, a w walce o tytuł mistrza Wielkopolski w najlepszej sytuacji jest drugi zespół Enei. Dodam – ten młodszy. Już wkrótce dojdzie do ponownej „bratobójczej” rywalizacji i oby nie sprawdziło się przysłowie: gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. W meczu z Suchym Lasem tylko przebieg pierwszej kwarty mógł zwiastować ewentualną niespodziankę, bowiem w meczu wyjazdowym drużyna Enei była zespołem lepszym. W drugiej kwarcie podopieczni trenera Tomka Cichockiego wykazali już swoją zdecydowaną wyższość, a wygrana wysoko kwarta wyprowadziła naszą drużynę na równie wysokie prowadzenie 17 punktami. Po przerwie na dajemy się zaskoczyć i powiększamy naszą przewagę o kolejne 8 punktów. To już jest spora przewaga. W ostatnie kwarcie nie zwalniamy tempa i ostatecznie wygrywamy całe spotkanie 86:52.

Dla Enei punkty zdobyli: A. Butkiewicz 17 /1×3/, R. Pawlicki 13, Sz. Buczkowski 12 /2×3/, M. Roszczka 12, P. Buława 11, M. Kajak 11, F. Kowalewski 8, M. Krzak 4

U15M Enea Basket Junior Poznań – Rycerze Rydzyna 78:83 (19:28, 20:20, 19:16, 20:19)

Pierwszą porażkę w sezonie notują podopieczni Mateusza Rója. Na własnym parkiecie ulegli Rycerzom z Rydzyny 78:83. Wynik o tyle niespodziewany, że w meczu z tym samym przeciwnikiem na jego boisku odnieśliśmy dość wyraźne zwycięstwo. Oczywiście, że to żaden argument na wygranie meczu na własnym parkiecie, ponieważ nie tylko takie rozstrzygnięcia się zdarzają i to dość często. W tym meczu można powiedzieć, że zadecydowała pierwsza kwarta wygrana z przewagą, której drużyna Enei nie była w stanie już odrobić.

Punkty dla Enei zdobyli: B. Janowicz 29 /1×3/, S. Skrzypczak 22 /1×3/, M. Marek 12, M. Kordus 8, J. Pyszczorski 6, J. Szulc 1.

U15M Enea Basket Junior Poznań – Akademia Koszykówki Poznań 85:52 (29:2, 14:16, 25:21, 17:13)

Nie było już niespodzianki w kolejnym meczu drużyny Mateusza Rója. W spotkanie z lokalnym rywalem pokazaliśmy swoją wyższość wygrywając 85:52. Pomni feralnej pierwszej kwarty w meczu z Rycerzami z Rydzyny, tym razem drużyna zagrała w pełni skoncentrowana. Przyniosło to skutek zarówno w grze obronnej jak i ataku. Drużyna gości zupełnie sobie nie radziła ze skuteczna obroną Enei i w pierwszej kwarcie oddała całkowicie pole walki, o czym zresztą świadczy wynik. Pozostałe kwarty były już bardziej wyrównane, ale i tak nie uchroniły zespołu gości od wysokiej porażki.

Punkty dla Enei zdobyli: S. Skrzypczak 19 /1×3/, M. Marek 12, B. Janowicz 11, M. Kordus 11, J. Szulc 7, M. Flieger 7, J. Pyszczorski 5, Sz. Noskowiak 5, F. Kokot 4, K. Gruchot-Ciepierski 4.