Enea Basket Poznań – przegląd tygodnia 02.01 – 08.01.2023

U19M PGE Spójnia Stargard – Enea Basket Junior Poznań 49:105 (13:28, 10:21, 15:25, 11:31)

Tym razem zmierzyliśmy się z trzecim zespołem okręgu zachodniopomorskiego. Po łatwym zwycięstwie w Szczecinie liczyliśmy na kolejne zwycięstwo. Przyszło ono jeszcze łatwiej niż w spotkaniu inaugurującym rozgrywki strefowe. Wygrane wyraźnie wszystkie kwarty pozwoliły na efektowne zwycięstwo 105:49.

Punkty dla Enei zdobyli: M. Ulchenko 25, 5 zb., I. Mastalerz 13, 2×3, 8 zb., K. Długiewicz 11, 2×3, 6 zb., A. Najder 11, M. Puchalski 10, 2×3, I. Urban 10, 8 zb., I. Baganc 9, 5 zb., A. Tomicki 5, I. Krajewski 4, K. Sobczyński 4, P. Szczęsny 3, 1×3.

U19M MKKS Żak Koszalin – Enea Basket Junior Poznań 60:85 (12:31, 17:17, 15:23, 16:14)

Wygrana w tym spotkaniu znacznie przybliżała drużynę poznańską do wygrania rozgrywek strefowych, ale to miał być najtrudniejszy mecz naszego zespołu. Zaczęło się nadspodziewanie dobrze. Agresywna obrona nie pozwoliła zawodnikom Żaka na uruchomienie ich groźnej broni: rzutów za 3 punkty, jednocześnie napędzała nasz atak tak skutecznie, że w tej kwarcie zdobyliśmy 31 punktów, tracąc zaledwie 12. Zdarza się, że taka przewaga nie wystarcza do wygrania meczu, ale nie w tym spotkaniu. Wprawdzie druga kwarta przebiegała już w innym tempie, ale nie zmieniło się prowadzenie drużyny poznańskiej. W trzeciej kwarcie ponownie zwiększamy intensywność obrony i poprawiamy atak, co przynosi efekt w postaci najwyższego prowadzenia w tym meczu 35 punktami /35:70/. Tego meczu już nie możemy przegrać. Ostatnia kwarta, to dopełnienie formalności, czyli dokończenie meczu, bo zwycięzca został już ustalony wcześniej.

Punkty dla Enei zdobyli: A. Najder 21, 1×3, I. Baganc 14, 2×3, 8 zb., M. Ulchenko 12, I. Urban 10, 5 zb., M. Puchalski 9, 1×3, A. Tomicki 9, 2×3, I. Mastalerz 8, K. Długiewicz 2.