Enea Basket Poznań – przegląd tygodnia 02.01 – 08.01.2023

Po przerwie świątecznej wznowione zostały koszykarskie rozgrywki zarówno seniorskie jak i młodzieżowe. O 1LM już pisaliśmy (czytaj tutaj), a teraz czas na przegląd spotkań młodzieżowych.

Enea Basket Poznań

Do rozgrywek strefowych przystąpili jako pierwsi juniorzy U19M, którzy pod wodzą trenera Czarka Kurzawskiego wspieranego przez asystenta Norberta Staśkielunasa rozegrali 3 spotkania wyjazdowe z Pogonią Szczecin, Spójnią Stargard oraz Żakiem Koszalin. Nasz zespół nie dał szans rywalom odnosząc wysokie zwycięstwa, co jest dobrym prognostykiem przed rundą rewanżową na swoim boisku. Przypomnę, że zwycięzca strefy awansuje bezpośrednio do półfinału mistrzostw Polski. Inne nasze zespoły kontynuują rozgrywki na szczeblu wojewódzkim.

U19M Pogoń Basket Szczecin – Enea Basket Junior Poznań 54:98 (20:28, 13:27, 4:21, 17:22)

Pierwsze spotkanie strefowe z wicemistrzem województwa zachodniopomorskiego nie przyniosło większych emocji. Zespół Enei od pierwszych minut przeważał dość wyraźnie, a jego przewaga systematycznie rosła. Po efektownie wygranej trzeciej kwarcie, zwycięzcą spotkania mogła być jedynie drużyna – poznańska. Wysokie zwycięstwo przypieczętowała wygrana również kwarta czwarta, w której dobrze zaprezentowali się zmiennicy. To był dobry początek, ale przed zespołem Enei jeszcze kolejne spotkania, w tym z mistrzem okręgu zachodniopomorskiego.

Punkty dla Enei zdobyli: M. Puchalski 19, 4×3, I. Baganc 16, 2×3, K. Długiewicz 13, I. Urban 12, 7 zb., P. Szczęsny 11, 3×3, K. Sobczyński 8, 6 zb., I. Mastalerz 7, 1×3, 6 zb., I. Krajewski 2.