Enea Basket Poznań – podsumowanie weekendu

Poniżej przedstawiamy podsumowanie weekendowych występów zespołów Enea Basket Poznań. Patronat nad poznańskim klubem sprawuje Nasz Głos Poznański.

2LM MKS Sokół Międzychód – Enea Basket Poznań 94:77 (27:23, 21:16, 30:16, 16:22)

W sobotnie późne popołudnie swój kolejny mecz w ramach rozgrywek II ligi koszykówki męskiej rozegrał zespół Enei Basket Poznań.  Już przed spotkaniem widomo było, że o zwycięstwo w tym meczu będzie niezwykle trudno. Pierwsze punkty w tym meczu zdobywamy my, ale przez większą część tej kwarty żadna drużyna nie uzyskuje wyraźnej przewagi. W drugiej kwarcie zarysowuje się przewaga drużyny Sokoła, która, co prawda nie dramatycznie, ale systematycznie zwiększa swoją przewagę i na koniec pierwszej połowy rośnie do 9 punktów. Trzecia kwarta w naszym wykonaniu jest najgorsza. Zawodnicy miejscowego zespołu poprawiają celność rzutów za 3 punkty, a my nie mamy na to odpowiedzi.  W końcu udaje się powstrzymać ten gwałtowny trend, ale i tak kwarta kończy się z przewagą 23 punktów na korzyść gospodarzy. Mecz został praktycznie rozstrzygnięty. Wprawdzie 4 kwarta /16:23/pozwala zmniejszyć rozmiary porażki, ale już nie odwróci losów tego meczu.

Po raz pierwszy w tym sezonie przychodzi nam przełknąć gorycz porażki, ale… Kiedyś musiało się to stać. Nikt nie cieszy się z porażki, ale jak mówi porzekadło: nie ma złego, co by na dobre nie wyszło. Podsumowanie Trenera Przemysława Szurka: „Zagraliśmy dzisiaj nie tylko bez kontuzjowanych Kuby Fiszera i Kuby Andrzejewskiego, ale również bez odpowiedniej energii, bez której ciężko o wygraną na wyjeździe. Gospodarze szybko złapali odpowiedni rytm ofensywny, którego nie udało nam się zatrzymać i zasłużenie wygrali”.

Punkty dla Enei zdobyli: M. Wielechowski 16, 2×3, 7 zb., J. Simon 11, 6 zb., D. Bręk 9, 1×3, O. Szczepański 9, I. Urban 9, 1×3, J. Nowicki 6, 1×3, P. Stankowski 5, 1×3, A. Szajek 4, 1×3, I. Maćkowiak 3, 1×3, J. Jakubiak 2, M. Jakubiak 2, M. Puchalski 1.