Enea Basket Poznań nie zwalnia tempa

U 15 Enea Basket Piła – Enea Basket Junior Poznań 51:107

W rywalizacji dwóch zespołów „pod skrzydłami” tego samego sponsora wiadomo było, że zwycięży Enea, pytanie tylko która? Lepsza okazałą się Enea poznańska. W meczu wyjazdowym pokonała zespół gospodarzy 107:51, co świadczy o większym zasobie energii, a to pewnie przełożyło się na wyższe umiejętności kadetów gości. Zawodnicy poznańskiego zespołu „zelektryzowani” udanymi występami innych drużyn Enei chcieli, co zresztą im się udało, kontynuować tą zwycięską serię.                                        Punkty dla poznańskiej Enei zdobyli:  J. Zaborowski 26, P. Bartkowiak 20, R. Pawlicki 18, S. Buczkowski 14, M. Kajak 12, J. Kruszyński 8, B. Janowicz 5, R. Krajewski 4.

U14 Enea Basket Piła – Enea Basket Junior Poznań 61:75

Zmienne okresy gry w wykonaniu zespołu poznańskiej Enei były wystarczające, aby w pierwszym swoim meczu drużyna T. Cichockiego zanotowała dzisiaj drugie zwycięstwo w podwójnej rywalizacji zespołów Enei: pilskiej i poznańskiej.                                                                                                                                             Punkty dla poznańskiej Enei zdobyli: W. Plewiński 26, J. Pyszczorski 14, W. Serafinowski 10,            A. Kruszyński 8, J. Koper 6, M. Flieger 4, M. Kordus 4, T. Nadolski 3.

U13 BM Stal Ostrów Wlkp. – Enea Basket Junior Poznań 72:101

Bardzo dobry początek meczu i początek jego drugiej połowy pozwalał kontrolować grę przez zespół prowadzony przez A. Piechowiaka. Uzyskana przewaga była wystarczająca, by odnieść wyraźne zwycięstwo.                                                                                                                                                               Najwięcej punktów dla zespołu Enei zdobyli: B. Janowicz 42 oraz M. Flieger 20.

U12 Enea Basket Junior Poznań – UKS Olimpijczyk Ostrów Wlkp. 51:43

Dlaczego moja drużyna miała by być gorsza, pomyślała zapewne trenerka Marta Kowalska i tą myśl wpoiła swoim podopiecznym, którzy skutecznie zrealizowali ją na boisku.

Najwięcej punktów dla Enei zdobyli: A. Walków 18, M. Goliwąs 16 i J. Stolarz 8.

Enea Basket Poznań – MKK Pyra Szkoła Gortata – Seniorzy 100:67 (20:20, 27:14, 32:18, 21:15)

Jak wszystkie derby, niezależnie od klasy rozgrywkowej, tak i te oglądał komplet widzów. Zaczyna się mecz. Rzut sędziowski wygrywa Enea i pierwsze punkty w tym meczu zdobywa M. Wielechowski, po przechwycie i podaniu D. Bręka. Goście odpowiadają celna trójką R. Jańczyka i wychodzą na prowadzenie 3:2. Po następnych dwóch nieudanych akcjach, po jednej z każdej strony, faulowany D. Bręk zdobywa 2 punkty z rzutów osobistych (4:3). Udana akcja zawodnika Pyry P. Klimaszewskiego wyprowadza ten zespół na prowadzenie (5:4). Do 7 minuty zmienia się prowadzenie 4-krotnie. W kolejnej minucie drużyna gospodarzy zdobywa 4 punkty i prowadzi 10:7. Ponownie prowadzenie gospodarzy zmniejsza P. Klimaszewski, ale celny rzut J. Simona przywraca 3 punktowe prowadzenie.