Enea Basket Poznań dalej w walce o 1 ligę!

Po przerwie przez 3 minuty zmienia się wynik, ale nie zmienia się przewaga poznaniaków. Sygnał do zmiany dał Kuba Andrzejewski, gdy po jego celnej trójce przewaga naszej drużyny wraca do 19 punktów. Kolejny okres to doskonała gra poznańskiego kapitana Dawida Bręka. Na celne akcje zespołu Rycerzy, celował w tym Stanferd Sanny zdobywca 8 punktów, odpowiada 10 zdobytymi punktami, w efekcie czego przewaga gospodarzy rośnie do 24 punktów /2:39/. Do końca tej kwarty dokładają jeszcze „na czysto” 3 punkty i kończą III kwartę ze znaczną zaliczką 27 punktów! Tego się nikt nie spodziewał z takim zespołem. Tylko nadzwyczajny przypadek mógłby odebrać drużynie Enei zwycięstwo. Gdy w 5:23 notuje najwyższe prowadzenie w tym meczu: 102:69, trenerzy już wiedzą, że nic nadzwyczajnego jednak się nie zdarzy i coraz więcej i częściej na parkiecie występuje zawodników rezerwowych. Ostatecznie mecz kończy się rezultatem 110:84 na korzyść drużyny Enei.