Enea AZS Szkoła Gortata Poznań w finale mistrzostw Polski juniorek (ZDJĘCIA)

W Poznaniu odbył się półfinałowy turniej mistrzostw Polski U18. Akademiczki są srebrnymi medalistkami z roku 2017 i na pewno nie tylko chcą obronić srebro, ale tym razem zdobyć złoto. Jednak najpierw trzeba było awansować z turnieju półfinałowego. Grupa I nie była łatwą grupą. Akademiczki wylosowały obecnego mistrza Polski U18 – Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. oraz Politechnikę Szkołę Gortata Gdańsk i KS Koronę Szkołę Gortata Kraków. Z grupy mogły awansować dwa zespoły. Zdjęcia opublikowaliśmy na końcu artykułu.

Patronat nad poznańskim zespołem sprawuje Nasz Głos Poznański.

Mile widziane polubienie Naszego Głosu Poznańskiego na facebooku i zaproszenie znajomych do lajkowania – kliknij tutaj.

Pierwszego dnia turnieju poznanianki pokonały Politechnikę Szkołę Gortata Gdańsk 10 p. po bardzo ciężkim meczu. Akademiczki prowadziły już w 3 kwarcie 12 punktami (52:40), by pod koniec tej samej kwarty roztrwonić całą przewagę i przegrywać nawet 5 punktów (58:63). Ostatecznie podopieczne Grzegorza Zielińskiego i Krzysztofa Dobrowolskiego bardzo się zmobilizowały w końcówce spotkania i wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca.

ENEA AZS Szkoła Gortata POZNAŃ – Politechnika Szkoła Gortata Gdańsk 78:68

Drugiego dnia poznanianki trafiły na Eneę AZS AJP Gorzów Wlkp. Mecz był bardzo wyrównany, prowadzenie zmieniało się w meczu kilkanaście razy, a o zwycięstwie musiała rozstrzygnąć dogrywka, gdyż w regulaminowym czasie był remis 77:77. Poznanianki miały szansę przechylić szalę zwycięstwa, ale nie trafiły spod samej „dziury”. W dogrywce od początku górą były gorzowianki, a akademiczki goniły i były bliskie zwycięstwa. Niestety przegrały dogrywkę 5:6 i całe spotkanie 82:83. Bardzo mocno zawiodła w tym meczu skuteczność z linii osobistej – poznanianki oddały 31 rzutów osobistych a trafiły raptem 17! Tych kilku punktów zabrakło do zwycięstwa w tym meczu.