Enea AZS Poznań zagra w sobotę w Gdańsku

Koszykarki Enea AZS Poznań nie mają przerwy świątecznej, gdyż w sobotę zmierzą się na wyjeździe z Sunreef Yachts Politechnika Gdańska. Patronem medialnym klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Gdańszczanki nie wygrały jeszcze w tym sezonie żadnego meczu i są głodne sukcesu. Natomiast koszykarki Enea AZS Poznań mogą się pokusić o drugie zwycięstwo w tym sezonie, a po wygranej nad Widzewem Łódź w zespole panuje dobra atmosfera. Jednak o zwycięstwo będzie ciężko, gdyż rywalki w meczach z Artego Bydgoszcz i z Energą Toruń na własnym parkiecie walczył jak równy z równym.

W spotkaniu z Artego koszykarki Sunreef Yachts Politechnika Gdańska przegrały tylko 54:60, a  z Toruniem 67:79 prowadząc do przerwy 39:37. Groźna w drużynie z wybrzeża jest amerykańska rzucająca Meagan Conwright, która średnio na mecz rzuca ponad 17 punktów oraz Finka Annika Holopainen, która z meczu na mecz gra coraz lepiej – średnio w meczu rzuca ponad 11punktów.

Mecz w Gdańsku odbędzie się w sobotę, 3 listopada 2018 roku, w Arenie Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej, 80-219 Gdańsk, al. Zwycięstwa 12 o godz. 18.00.