Enea AZS Poznań zaczyna sezon w EBLK od zwycięstwa

Koszykarki Enea AZS Poznań wygrały na wyjeździe z Energą Toruń 82:64 w pierwszym spotkaniu nowego sezonu Energa Basket Liga Kobiet. Patronem medialnym klubu jest dwutygodnik i portal „Nasz Głos Poznański”.

Poznanianki już po pierwszej kwarcie prowadziły 29:10. I choć do przerwy przewaga zmniejszyła się do 7 punktów, to przez cały mecz nawet na moment prowadzenie nie było zagrożone.

Świetne zawody rozegrała Julia Adamowicz, która do swoich 25 punktów dołożyła po 3 zbiorki i 3 asysty. Julia aż 5 razy trafiła zza linii 6,75 ( na 9 prób). Double – double uzyskała Liliana Banaszak zdobywając 11 punktów oraz 11 zbiórek, natomiast Tiffany Brown do swoich 9 asyst (!!!) dołożyła 15 punktów i 2 zbiórki.

Akademiczki zagrały bardzo zespołowo! Cały zespół zanotował 25 asyst! Oprócz Brown aż 6 asyst miała Jovana Popovic i 4 Liliana Banaszak.

Kolejny mecz Enea AZS zagra w Gdyni w niedzielę 11 października 2020 o godz. 16:00 z GTK Gdynia.