Enea AZS Poznań przegrywa w Lublinie

Po przerwie wydawało się, że mająca szeroki skład Enea AZS Poznań powiększy swoją przewagę i sprawi pierwszą niespodziankę w sezonie 2020/21. I pomimo, iż poznanianki oddały w trzeciej kwarcie inicjatywę gospodyniom, to trzymały się blisko faworytek spotkania i z początkiem ostatniej kwarty przegrywały zaledwie 1 punktem – 53:54. Nikt nie spodziewał się „pogromu” jaki nastąpił w 4 kwarcie. Przez około 5 minut akademiczki nie potrafiły celnie zakończyć akcji, tracąc 13 punktów z rzędu. Kiedy zaczęły zdobywać punkty, wynik spotkania już był ustalony. Gospodynie kontrolowały mecz, powiększając przewagę do 20 punktów. Enea AZS zdobyła w ostatniej części gry zaledwie 10 punktów.

Teraz w najbliższą środę 9 grudnia odbędzie się zaległy mecz 4 kolejki EBLK. Akademiczki wyjeżdżają do Gdańska gdzie zmierzą się z sąsiadem w tabeli DGT AZS Politechnika Gdańska. Początek spotkania godz. 19.30.