Enea AZS Poznań przegrała z CCC Polkowice (ZDJĘCIA)

Po przerwie zarówno jeden, jak i drugi zespół wyszedł odmieniony. Pomarańczowe ruszyły do walki, bardzo mocno zaczęły bronić, a z kolei poznanianki się pogubiły. Dużo błędów popełniła podkoszowa G’mrice Davis, która nie zdobyła w całym spotkaniu ani jednego punktu i dołożyła do tego jeszcze 5 strat. Fakt ten wynikał z bardzo dobrej obrony CCC Polkowice, które każde podanie do poznańskiej wysokiej podwajały, a nawet potrajały, a akademiczki nie potrafiły sobie z tym elementem obrony poradzić. Jak powiedział na konferencji pomeczowej trener Enea AZS – Grzegorz Zieliński – „nie da się wygrać meczu z tak mocnym zespołem oddając zaledwie 57 rzutów z gry”. Enea AZS przegrała kolejno 3 i 4 kwartę 13:23 oraz 15:28 i całe spotkanie 59:86.
Najwięcej punktów dla poznańskiego zespołu rzuciła Jovana Popović – 21, która przed meczem została uhonorowana nagrodą MVP poprzedniej kolejki.