Enea AZS Poznań – JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec na zdjęciach

Sobotnie spotkanie 18 kolejki Basket Lig Kobiet w hali Politechniki Poznańskiej pomiędzy Enea AZS Poznań i JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec było meczem z gatunku za cztery punkty. Obie ekipy były sąsiadami w tabeli, a zwycięzca zapewniał sobie spokojny ligowy byt na przyszły sezon. Niestety, poznanianki przegrały 66:80 (13:23, 15:23, 24:17, 14:17). Najwięcej punktów dla Enea AZS zdobyły: Jazmine Davis 15, Kateryna Rymarenko 12 i Michaela Stejskalova 10. Patronem medialnym poznańskiego klubu jest portal i dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”. Zobacz zdjęcia z meczu – na końcu tekstu.

Pierwsze akcje były bardzo nerwowe w wykonaniu obu zespołów. Celniej rzucały sosnowiczanki, które po niespełna czterech minutach prowadziły już 10:2. Trener Enei AZS, Marek Lebiedziński nie chciał dłużej czekać na rozwój sytuacji i poprosił o przerwę na żądanie. Niezwykle ważny był trzypunktowy rzut Julii Niemojewskiej, który pozwolił gospodyniom na chwilę wrócić do gry. Z każdą minutą gra się coraz bardziej wyrównywała, ale Zagłębie miało w swoich szeregach Naketie Swanier. Amerykanka w pierwszej kwarcie miała stuprocentową skuteczność, a zespół gości po pierwszych dziesięciu minutach prowadził dziesięcioma punktami.