Enea AZS Poznań ciągle w grze!

Dopiero po przerwie Akademiczki złapały większy luz i mogły pokazać swoje umiejętności. Decydujące w tej części meczu były rzuty za trzy punkty Julii Tyszkiewicz oraz Karoliny Stefańczyk. W 25 minucie spotkania Akademiczki miały 17 punktów przewagi i gra zespołu trenera Dobrowolskiego wyglądała bardzo dobrze już do końcowej syreny. – Musimy dążyć do tego, żeby nasza gra wyglądała zawsze tak jak w trzeciej i czwartej kwarcie – dodał Dobrowolski.

Dzięki temu zwycięstwu Akademiczki mają ciągle szanse na awans do półfinałów. W piątkowym meczu będą musiały pokonać niepokonany dotąd zespół z Gdyni różnicą siedmiu punktów. – Musimy wyjść na to spotkanie ze zdeterminowaniem i grać od początku bardzo twardo. Jeśli zrealizujemy nasze założenia to powinno być dobrze – zapewnia trener poznanianek. Spotkanie pomiędzy Eneą AZS, a VBW GTK zakończy grupowe zmagania w turnieju. Początek tego meczu o godzinie 17:00.

MUKS WSG Supravis Bydgoszcz – Enea AZS Poznań 55:90 (10:19, 21:20, 16:26, 8:25)

MUKS WSG: Błaszczak 15, Płatek 13, Szymańska 7, Szydłowska 7, Preihs 6, Kobus 3, Rybacka 2, Niełacna 2, Błysz 0, Jagodzińska 0,

Enea AZS: Tyszkiewicz 17, Banaszak 14, Nowicka 12, K. Wróblewska 10, Parzeńska 8, Kotula 6, Zięmborska 6, Szloser 5, Stefańczyk 5, Banach 5, S. Wróblewska 2, Niemojewska 0.