Enea AZS Politechnika Poznań przegrywa z BC Polkowice (ZDJĘCIA)

Koszykarki Enei AZS Politechniki Poznań przegrały dzisiaj z faworyzowanym zespołem mistrzyń Polski BC Polkowice 55:89 (15:12, 10:19, 18:25, 12:24). Gwiazdy koszykarskich parkietów podziwiał komplet kibiców. Patronat nad poznańskim zespołem sprawuje „Nasz Głos Poznański”. Zdjęcia na końcu artykułu.

Enea AZS Politechnika Poznań

Przy pełnych trybunach kibiców, mimo meczu 1/8 Mistrzostw Świata piłkarzy, Mistrzynie Polski zwyciężają w Poznaniu. Bardzo dobra gra Alesi Sutton nie pomogła w nawiązaniu wyrównanej gry. Rewelacyjnie kierowała grą polkowiczanek Erica Wheeler, która do 8 punktów dołożyła 11 asyst. BC Polkowice to obecny Mistrz Polski, złożony z wielu świetnych koszykarek europejskiego i światowego basketu.

Początek spotkania był bardzo chaotyczny po obu stronach. Pierwsze punkty zdobyła dla Poznania Dodson od razu po rozpoczęciu meczu, jednak przez pierwsze 5 minut zarówno Polkowice, jak i poznanianki raziły nieskutecznością. Szczególnie Mavunga, która przestrzeliła pierwsze kilka rzutów. Wynik po stronie BC Polkowice otworzyła rzutem 3 punktowym Friscovec i od tego momentu „pomarańczowe” rozpoczęły swoją grę. Już w pierwszej kwarcie rozpoczęła się rywalizacja po między amerykańskimi rozgrywającymi Sutton – Wheeler. Ta druga została wprowadzona na boisko dopiero w 5 minucie 1 kwarty i zanotowała 2 punkty i 1 asystę. Sutton była motorem napędowym poznanianek i w 10 minut zaliczył 4 punkty, 4 zbiórki i 1 asystę. Poznanianki zbyt łatwo pozwalały na rzuty 3 punktowe przeciwnikowi, który powoli zaczął odskakiwać. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 15:21 dla przyjezdnych.