Efektowne przełamanie Lecha Poznań ze Szwedami (ZDJĘCIA)

Lech Poznań trzykrotnie mierzył się z Łotyszami w rozgrywkach UEFA. Po ich wyeliminowaniu zawsze trafiał w losowaniu na szwedzkie zespoły i za każdym razem ponosił z nimi klęskę. Dziś wreszcie nastąpiło długo wyczekiwane przełamanie. Kolejorz pokonał Hammarby IF 3:0 (0:0). To pierwsze zwycięstwo Poznańskiej Lokomotywy w Szwecji. W 3. rundzie kwalifikacji Ligi Europy Lech zmierzy się na wyjeździe ze zwycięzcą czwartkowego meczu OFI Kreta z Apollonem Limassol.

Pierwsza runda eliminacji do fazy grupowej Ligi Europy poszła lechitom jak z płatka. Bez problemu poradzili sobie z łotewską Valmierą FC, pokonując ich przy Bułgarskiej 3:0. Kłopoty miały nadejść w rundzie kolejnej. Przynajmniej wskazywało na to nieszczęśliwe losowanie dla Lecha, wynikające z jego historii pojedynków ze Szwedami.

Jak się jednak okazało nie taki zespół Hammarby straszny, jak go malowano. W 55 minucie Pedro Tiba po indywidualnej akcji zdobył piękną bramkę. Od tego czasu to Kolejorz rozdawał karty. Prowadzenie utrzymał, skutecznie prowadząc grę. Pomogła mu w tym także czerwona kartka, którą zobaczył kapitan szwedzkiej ekipy Andersen chwilę po straconym golu. Victorię przypieczętowali wychowankowie Kolejorza w końcowych minutach gry: Jakub Kamiński oraz Filip Marchwiński.